Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey Maca (90 капсули)

Бренд:

490 ден

Ви го претставуваме ESSENSEY MACA, додаток во исхраната направен да ја искористи моќта на коренот мака, кој нуди 500 mg екстракт од корен од мака во секоја препорачана дневна порција. Оваа древна билка, почитувана со векови поради своите извонредни здравствени придобивки, сега е достапна во пригодна, вегетаријанска форма на капсула.

Нето содржина: 90 капсули | 90 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Essensey MACA

  • 500 mg екстракт од корен од MACA
  • MACA ја поддржува плодноста и потенцијата
  • Помага во одржување на природната сексуална активност и енергија
  • Совршен за вегетаријанци поради целулозната капсула
  • Помага во одржување на оптимална издржливост и виталност

Што е MACA (Мака) корен?

Коренот на MACA е широко препознатлив по неговите адаптогени својства, помагајќи му на телото да се прилагоди и да управува со стресот, истовремено поддржувајќи го целокупното здравје и благосостојба. Поточно, MACA се слави за неговите позитивни ефекти врз плодноста и потенцијата, што го прави вреден додаток за поединци кои сакаат да ги подобрат овие аспекти од нивниот живот.

Редовното внесување на ESSENSEY MACA може да доведе до неколку корисни исходи. Познато е дека има поволно влијание врз плодноста, помагајќи им на оние кои сакаат да забременат. Понатаму, помага во одржување на природната сексуална активност и енергија, обезбедувајќи виталност во интимните аспекти на животот. Дополнително, MACA поддржува оптимална издржливост и виталност, придонесувајќи за чувство на целокупна благосостојба и издржливост.

Погоден за вегетаријанци, благодарение на својата целулозна капсула, ESSENSEY MACA е идеален избор за секој кој сака да ги вклучи придобивките од коренот MACA во нивниот дневен режим без да ги загрози нивните преференци во исхраната.

Без разлика дали имате за цел да ја зголемите вашата плодност, да го подобрите вашето сексуално здравје или едноставно да ја подобрите вашата енергија и виталност, ESSENSEY MACA обезбедува природно, ефикасно решение. Направете го ESSENSEY MACA дел од вашата секојдневна рутина и искусете ја античката моќ на коренот MACA во модерна, удобна форма.

Употреба

Земете 1 капсула дневно со соодветна количина течност, после оброк.

Нутритивни вредности

Состав во 1 капсула % РВ*
Екстракт од корен од Мака 500 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

78% екстракт од корен од мака (Lepidium meyenii); Обвивка од капсула (средство за застаклување: хидроксипропил метил целулоза); Средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Алергени

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки што содржат глутен, јајца, кикиритки и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Дополнителни информации

Тежина 57,6 g

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Maca Fertility Libido 90 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey Maca (90 капсули) 490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори