Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Fenugreek

Бренд:

590 ден

Без ГМО ✔ Без Лактоза ✔

Fenugreek – додаток во исхраната во капсули со екстракт од семе од тилчец (пискавец).

Нето содржина: 60 мега капсули | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме производот BioTechUSA Fenugreek?

  • природен растителен екстракт
  • за 30 дена

Фенугрик

Фенугрик е растение кое потекнува од Медитеранот и Западна Азија, кое е популарно во кинеската, грчката, египетската и индиската медицина. Неговата употреба датира од античко време, на пример, Египјаните ја користеле за балсамирање, додека другите народи го користеле како мелење и чај дури и во тие денови за да помогне во одржувањето на здравјето и да го олесни варењето. Покрај тоа, поради неговата разновидност и сладост, тој е популарна состојка во многу национални кујни. На Блискиот Исток, неговите лисја и семиња се користат за ароматизирање на традиционалната храна, на пример, тоа е незаменлива состојка на кари во Индија, но често се користи и за правење леб и чај. И поради неговиот интензивен, сладок мирис, Американците често го користат за замена на јаворов сируп.

Природен растителен екстракт, инкапсулиран

Благодарение на неговата форма на капсула, BioTechUSA Фенугрик е лесен за употреба и носи со себе насекаде во текот на денот. Пакувањето содржи капсули за 30 дена, така што дури и месечна апликација слична на лек може лесно да се постигне.

Што содржи BioTechUSA Fenugreek?

Големина на пакување: 60 мега капсули (за 30 дена)

Една порција (2 мега капсули):

  • 1500 mg екстракт од семе од тилчец

Употреба

Земете 2 капсули на ден со многу течност! Не го надминувајте препорачаниот дневен внес!

Нутритивна вредност

Состојки во 2 капсули
Екстракт од семе од тилчец 1500 mg

Дневна количина: 2 капсули

Состојки

Екстракт од семе од тилчец (Trigonella foenumgraecum) 74,2%, лушпа од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], агенси за зголемување (фокали) , средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид).

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Fenugreek 60caps Powerhouse Suplementi Makedonija
Гледате: BioTechUSA Fenugreek 590 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори