Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Tribulus Maximus

Бренд:

990 ден

Tribulus Terrestris е додаток на исхрана со висока содржина на сапонин и се препорачува за машки спортисти кои сакаат да постигнат максимални резултати од вежбањето.

Нето содржина: 90 таблети | 90 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Tribulus Maximus 1500

Природен засилувач на тестостерон
Поддржува раст на мускулната маса
Ја зголемува силата и издржливоста

Ова е клинички потврдена формула за подобрување на тестостеронот со 1500mg чист екстракт од Tribulus Terrestris по таблета. Tribulus Terrestris е растение кое станува сè попопуларно меѓу спортистите бидејќи го поддржува растот на мускулната маса, како и ја зголемува силата и издржливоста.

Се чини дека Tribulus Terrestris го зголемува/вклучува природното производство на тестостерон кај мажите. Кога станува збор за формулата Tribulus Terrestris, содржината на сапонин е исклучително важна. Сапонин е одговорен за вистинското подобрување на нивото на тестостерон. Tribulus Maximus содржи внимателно одбрани состојки со 79% содржина на сапонин.

Овој природен додаток се препорачува за машки спортисти кои сакаат да добијат дополнителна поддршка за да ги постигнат своите фитнес цели.

Употреба

Земете 1 таблета дневно, консумирајте со пијалок.

Нутритивни вредности

Големина на 1 порција: 1 таблета

Количина во 1 порција %ДВ*
Екстракт од Tribulus Terrestris 1500 mg **

* Процент од Дневните Вредности за една целосна порција.
** Дневните Вредности не се утврдени.

Состојки

Екстракт од Tribulus Terrestris, дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, стеаринска киселина, магнезиум стеарат.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Tribulus Maximus 90 tableti Testosteron Busteri MK
Гледате: BioTechUSA Tribulus Maximus 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори