Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Azgard 100% Pure L-Arginine + AAKG, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден

L-Arginine + AAKG е додаток на храна кој содржи изменета верзија на Л-аргинин. Комплексот алфа-кетоглутарат ја подобрува стабилноста на L-аргинин, обезбедувајќи дека оваа аминокиселина работи сигурно.

Нето содржина: 300g | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Придобивки

Azgard Nutrition AAKG + L-Аrginine лесно се апсорбираат од телото, како резултат на тоа ќе ги почувствувате неговите ефекти исклучително брзо.

AAKG + L-Аргинин помага да се намали акумулацијата на млечна киселина и амонијак што може да предизвика болка во мускулите и одложено време за опоравување помеѓу тренинзите. Земањето AAKG + L-Аргинин како додаток во исхраната гарантира дека се достапни соодветни количини на азотен оксид за време на тренинзите со висок интензитет, што доведува до зголемена сила, раст на мускулите и побрзо закрепнување.

AAKG + L-Аргинин

(Аргинин Алфа-Кетоглутарат) е амино киселина која е комбинирана со алфа-кетоглутарна киселина AAKG + L-аргинин му помага на телото да го зголеми производството на азотен оксид. Азотниот оксид е сигнална молекула која предизвикува васкуларна дилатација – проширување на крвните канали за да се зголеми пумпањето на крвта. Со зголемување на волуменот на крв во мускулното ткиво добивате широк спектар на придобивки вклучувајќи.

Придобивки

  • Зголемена испорака на кислород и хранливи материи
  • Внесување на гликоза, мускулна брзина
  • Излезна енергија за време на тренингот
  • Екстремно интензивен и екстензивен ефект на пумпање на мускулите.
  • Брзо закрепнување
  • Ја зголемува силата и издржливоста

AAKG + L-аргинин, исто така, го стимулира производството на хормонот за раст, хемикалија произведена од телото која го промовира растот на чистата мускулна маса и исто така игра суштинска улога во метаболизмот.

Употреба

Растворете 6 g (1 рамна дозерка) во 250 ml вода. Консумирајте во текот на денот, како и помеѓу оброците.

Нутритивни вредности

Хранливи информации во 1 порција (6g)
AAKG 1000 mg
од кои L-аргинин 667 mg
L-аргинин 2800 mg

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Azgard Nutrition 100% L-Arginine AAKG Lemon 300g Pre-Workout Suplementi MK
Гледате: Azgard 100% Pure L-Arginine + AAKG, 300g 990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори