Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition L-GLUTAMINE Powder 250g (50 servings)

Бренд:

790 ден

Глутаминот е најзастапената аминокиселина во мускулното ткиво, но кога тренирате, нивото на глутамин може значително да се намали бидејќи мускулното ткиво се распаѓа – уште повеќе со стилот на бодибилдинг на тренинг.

  • Глутамин во прав од чист фармацевтски квалитет
  • Најзастапена аминокиселина во мускулното ткиво
  • Условно есенцијална амино киселина
  • Halal сертифициран производ
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија Tag:

Опис

Препорачано користење

Консумирајте 1 порција (5 g), 1 до 3 пати на ден за време на оброците. За оптимални резултати консумирајте 1 порција после тренинг со вода или сок.

Секоја серија од овој производ се тестира за забранети супстанци во рамките на мониторирана програма. Производите се подложени на ригорозно тестирање во лабораторија акредитирана ISO 17025 за да се обезбеди највисоко ниво на гаранција дека се побезбедни за употреба за спортистите.

Состојки

100% Micronized L-Glutamine

Предупредување

Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна здравствена состојба или ако земате лекови на рецепт или ОТЦ. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната употреба.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Applied Nutrition L-GLUTAMINE Powder 250g (50 servings)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Applied Nutrition L-GLUTAMINE Powder 250g (50 servings) 790 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори