Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Amino EAA, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.

Кофеин ✔

Amino EAA ги содржи сите есенцијални амино киселини во оптимални пропорции со додавање на Л-цитрулин и таурин. Содржи и витамин Б6, кој придонесува за одржување на правилен енергетски метаболизам и го намалува чувството на замор.

Нето содржина: 300 g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Amino EAA

Амино ЕАА е избалансирана формула на сите есенцијални амино киселини, кои исто така се нарекуваат есенцијални и есенцијални. Кратенката EAA доаѓа од англиското име есенцијални амино киселини, што буквално значи есенцијални амино киселини. Амино ЕАА ги содржи сите 8 егзогени амино киселини, односно оние кои човечкото тело не може самостојно да ги синтетизира. важни аминокиселини за вежбање, протеини за градење мускули, БЦАА. За жал, суплементацијата на БЦАА сама по себе нема да обезбеди снабдување со сите егзогени аминокиселини, па оттука и дополнувањето на ЕАА е исто така неопходно. Внесувањето на ЕАА во исхраната или суплементацијата е неопходно за одржување на целосна апсорпција на протеините од храната и за одржување на позитивен азотен баланс, што е основен услов за појава на мускулен анаболизам.

Придобивки

  • Аминокиселини формула за спортисти
  • 9 Есенцијални амино киселини
  • L-цитрулин и таурин
  • СОДРЖИ гуарана, зелен чај и зелено кафе

Употреба

Растворете една доза од производот – 10 g (2 мерици) во 300 ml вода; користете шејкер или блендер. Земете 2 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: Првата порција земте ја 30 мин. пред тренинг, втората порција по тренингот. Во деновите кога немате тренинг: земете наутро по станувањето, и уште една порција меѓу оброци.

Нутритивни вредности

Активни состојки во 20 g
Л-Леуцин 2596,00 mg
Л-Валин 1730,00 mg
Л-изолеуцин 1330,00 mg
Л-Лизин 1150,00 mg
Л-фенилаланин 958,00 mg
Л-метионин 574,00 mg
Л-треонин 574,00 mg
Л-Триптофан 154,00 mg
Л-Цитрулин 1000,00 mg
Таурин 1000,00 mg
Екстракт од гуарана [Семе] (Paullinia cupana) [22% кофеин] 570,00 mg
Екстракт од зелен чај [Листови] (Camellia sinensis) [55% EGCG] 133,34 mg
– од кои EGCG 73,34 mg
Екстракт од зелено кафе [Семена] (Coffea robusta) [50% ACG] 133,34 mg
– од кои ACG 66,67 mg
Кофеин (вкупна содржина) 128,74 mg
Витамин Б6 1,80 mg (136%*)
Витамин Б12 20,00 µg (800%*)

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Amino EAA Комплекс: [Л-Леуцин, Л-Валин, Л-изолеуцин, Л-Лизин, Л-фенилаланин, Л-метионин, Л-треонин, Л-Триптофан], малтодекстрини; цитруулин малат; регулатори на киселост – лимонска киселина, малична киселина; таурин; ароми; Екстракт од гуарана [Семе] (Paullinia cupana) [22% кофеин]; Екстракт од зелен чај [Листови] (Camellia sinensis) [55% EGCG]; Екстракт од зелено кафе [Семена] (Coffea robusta) [50% ACG]; згуснувачи – целулоза гума, ксантанова гума; засладувач – сукралоза; витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б12 (5′- деоксиаденозилкобаламин).

Вкусови: Lemonade.

Складирање

Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте вон дофат од деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemonade

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Amino EAA 300g Powerhouse MK
Гледате: Trec Nutrition Amino EAA, 300g Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори