Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Amix Kre-Alkalyn®

Бренд:
Шифра: N/A

1.200 ден1.900 ден

Kre-Alkalyn е нова форма на креатин со pH повисока од 12, која се постигнува со користење на светски патентиран процес на производство.

Нето количина: 120 и 220 капсули

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Kre-Alkalyn® е без фаза на полнење, без циклуси, без несакани ефекти, 100% стабилен креатин, кој ви дава моментални резултати. Всушност, на повеќето спортисти им требаат само 1-3 капсули на ден за да постигнат резултати еднакви или подобри од сите други нестабилни производи со креатин.

Препорачана доза

Во деновите со тренинг: 1 капсула наутро прибл. 30 минути пред првиот оброк, потоа 1-2 капсули прибл. 30 минути пред тренинг. Измијте со прибл. 300 мл вода.

Во деновите без тренинг: 1 капсула наутро прибл. 30 минути пред првиот оброк, потоа 1-2 капсули прибл. 30 минути пред последниот оброк. Измијте со прибл. 300 мл вода.

Нутритивни вредности

Состав во 2 капсули
Kre-Alkalyn® пуфериран креатин 1500 mg

Состојки

Пуфериран креатин монохидрат (Kre-Alkalyn®), растителна капсула (хидроксипропилметилцелулоза, прочистена вода, боја: калциум карбонат), агенси против стагнување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки (ракови и мекотели).

Пакување: 120 капсули / 220 капсули Нето тежина: 106,8 g / 195,8 g.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето. Чувајте го на температура што не надминува 25 степени,на суво, ладно место, надвор од сончева светлина.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 220 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори