Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Amix Kre Alkalyn®

Бренд:
Шифра: N/A

1.200 ден1.900 ден

Kre-Alkalyn® е нова форма на креатин со pH повисока од 12, која се постигнува со користење на светски патентиран процес на производство.

  • Нето количина 120 и 220 капсули
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Kre-Alkalyn® е без фаза на полнење, без циклуси, без несакани ефекти, 100% стабилен креатин, кој ви дава моментални резултати. Всушност, на повеќето спортисти им требаат само 1-3 капсули на ден за да постигнат резултати еднакви или подобри од сите други нестабилни производи со креатин.

Препорачана доза: Во денови на тренинг: 1 капсула наутро 30 минути пред првиот оброк, потоа 1-2 капсули, 30 минути пред тренинг. Во денови без тренинг: 1 капсула наутро 30 минути пред првиот оброк, потоа 1-2 капусли, 30 минути пред последниот оброк со 300 мл. вода.

Нутритивни својства во 2 капсули: Kre-Alkalyn® 1500 мг. бафериран креатин – US патент #6,399,661

Дополнителни состојки: Желатинска капсула (чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид),магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето. Чувајте го на температура што не надминува 25 степени,на суво, ладно место, надвор од сончева светлина. Предупредување: Продуктот не смеат да го користат бремени жени, доилки и деца. Држете го подалеку од дофат на деца! Не ја пречекорувајте
препорачаната дневна доза! Продуктот не смее да се користи како замена за за разновидна балансирана исхрана. Производителот не одговара за евентуални штети настанати при транспорт или чување.Предупредување за алергии: продуктот содржи млеко, јајца, соја и школки.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 220 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Amix Kre Alkalyn®”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Amix Kre Alkalyn® 1.200 ден1.900 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори