Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Amix HydroBeef™ Peptide Protein, 2000g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 4.490 ден.Current price is: 3.990 ден.

Без аспартам ✔

HydroBeef Peptide Protein е клучен производ од новата серија од висока класа, линија на производи само со врвни состојки. Овој извонреден додаток на протеин од говедско месо гарантира врвен квалитет и чистота со висока биолошка вредност благодарение на револуционерниот процес на хидролиза, прочистување и екстракција.

Нето содржина: 2000 g | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

HydroBeef Peptide Protein

Amix™ HydroBeef Peptide Protein е клучен производ од новата Amix™ серија од висока класа, линија на производи само со врвни состојки. Овој извонреден додаток на говедски протеин гарантира врвен квалитет и чистота со висока биолошка вредност благодарение на револуционерниот процес на хидролиза, прочистување и екстракција.

Amix™ HydroBeef Peptide Protein е високо растворлив животински протеин со одличен вкус, произведен од свежо говедско суровина засилена со единствена PepForm® Pep-tide Triple-Matrix и бацил коагуланс LactoSpore®.

Amix™ HydroBeef Peptide Protein нуди одличен нутритивен профил и содржи повеќе од 78% чист протеин, кој придонесува за раст и одржување на мускулната маса и придонесува за одржување на нормалните коски.

Придобивки

  • протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  • протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  • засладено со стевиа есктракт и сукралоза
  • 300% повеќе аминокиселини по грам од стек
  • висок резултат на протеински азот од 100 (101.5)
  • со оригинален HydroBeef™ произведен од Prollant Health Inc. во Шведска
  • без аспартам
  • лесно растворлив

Препорачана употреба

Измешајте 40 g (2 дозерки) протеин HydroBeef™ со 300 ml вода или млеко со малку маснотии. Користете блендер или рачен шејкер Amix™. Имајте 1-3 порции дневно, во зависност од дневната потреба од протеини.

Нутритивни вредности

Просечни вредности по 40 g по 100 g
Енергетски вредности 627,1 kJ / 147,8 kcal 1567,8 kJ / 369,6 kcal
Вкупни масти 1 g 2,4 g
Заситени масти 0,5 g 1,2 g
Вкупни Јаглехидрати 3,6 g 9 g
Шеќери < 0,3 g < 1 g
Протеини (Сув основ) 31,2 g 78 g
Сол < 0,7 g 1,7 g
PepFormTM Тројно-Матричен 1:1:1 1 000 mg 2 500 mg
PepForm® Leucine peptides, PepForm® BCAA 2:1:1 peptides, PepForm® Tryptophan
LactoSpore® 350 000 000 спорови 875 000 000 спорови

PepForm® е регистрирана трговска марка на Glanbia PLC. LactoSpore® е регистрирана трговска марка на Sabinsa Corporation, САД. HydroBeef™ е регистрирана трговска марка на Proliant Health Inc.

Состојки

Хидролизиран говедски пептид протеин HydroBeefTM, какао во прав, малтодекстрин, PepForm® L-леуцин пептиди (пептиди од сурутка /од млеко/, Л-леуцин пептиди, L-леуцин), PepForm® BCAA пептиди (пептиди од сурутка /од млеко/, BCAA пептиди), L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин), Pep-Form® – Триптофан пептиди (пептиди од сурутка /од млеко/, L-триптофан пептиди, L-триптофан), арома, стабилизатор: колаген хидролизат; засладувачи: сукралоза, стевиол гликозиди и ацесулфам-К; натриум хлорид, средство против пенење: силициум диоксид; LactoSporeTM (Bacillus coagulans, малтодекстрин).

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, соја, глутен, риба, јаткасти плодови, кикирики и школки (ракови и мекотели).

Бкусовки: Double Chocolate Coconut

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Double Choco Coconut

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори