Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Beta Alanine Powder, 180g

Бренд:
Шифра: N/A

590 ден

Витамин Б6 ✔

Beta-Alanine прашокот е додаток во исхраната кој содржи засладувачи. Овој додаток содржи витамин Б6, кој придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам.

Нето содржина: 180g | 120 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Придобивки

  • Содржи витамин Б6, придонесувајќи за одржување на правилен енергетски метаболизам;
  • Достапни се три вкусови: Grapefruit (грејпфрут), Watermelon (лубеница) и Lemon Cola (лимон кола);
  • Се препорачува на спортисти кои се занимаваат со спорт, без разлика на нивната дисциплина.

За кого препорачуваме бета-аланин прашокот?

Овој додаток се препорачува за луѓе кои практикуваат и аеробни и анаеробни спортови.

Употреба

Растворете едно сервирање од производот – 1,5 g (2 дозери) во 100 ml вода. Земете 3 сервирања дневно (4,5 g). Во деновите кога имате тренинг: земете го првото сервирање наутро, по станување, второто сервирање 30 минути пред тренинг и третото пред спиење. Во деновите кога немате тренинг: земете го првото сервирање наутро, по станување, второто сервирање меѓу оброци и третото пред спиење.

Нутритивни вредности

Активни состојки Во  4,5 g**
Бета аланин 2400,00 mg
Витамин Б6 0,21 mg (15%*)

*% од препорачано дневно внесување. **Дневна доза од производот.

Состојки

Бета аланин (53,3%); малтодекстрин; регулатор на киселост – лимонска киселина; вкусови; засладувач – сукралоза; агенс против згрутчување – силициум диоксид; концентрат од сок од цвекло за вкусовите на грејпфрут и лубеница; пиридоксин хидрохлорид (0,001%).

Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Предупредување! Овој производ може да биде склон кон згрутчување – тој е природен процес кој произлегува од хигроскопските својства на активните состојки и не влијае на квалитетот и ефективноста. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvod: Trec Nutrition Beta Alanine.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Дополнителни информации

Вкусови

Grapefruit, Watermelon, White Cola Twist

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Beta Alanine Powder 180g Powerhouse Skopje Macedonia
Гледате: Trec Beta Alanine Powder, 180g 590 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори