Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Bala POWDER, 250g

Бренд:

990 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Постигнете максимална издржливост со βala Powder, идеалниот избор за одложување на почетокот на замор и продолжување на перформансите.

Нето содржина: 250g | 125 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Beta Alanine Powder

  • Карнозин прекурсор
  • Поддржува перформанси за време на вежби со висок интензитет, краткотрајно
  • 2.000 mg бета аланин по доза

Производот се препорачува во случаи на зголемена потреба од бета аланин, особено за спортисти и жени кои учествуваат во интензивна физичка активност. Бета аланин е претходник на Карнозин.

Бета-аланин е несуштинска амино киселина која се користи од мускулните клетки за синтеза на карнозин, дипептид кој се состои од бета-аланин плус Л-хистидин.
Карнозинот се наоѓа во високи концентрации во скелетните мускули и главно се наоѓа во мускулните влакна со брзо грчење (тип II).
Зголемувањето на карнозин во мускулите преку суплементација има растечка популарност меѓу бодибилдерите и тренираните спортисти.

Употреба

Додадете 1/2 дозерка (2 g) во 200 ml вода или друг омилен пијалок и земајте еднаш дневно пред тренинг или во текот на денот.

Нутритивни вредности

Состав по 1/2 дозерка (2 g)
Бета аланин 2000 mg

Состојки

Бета аланин.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto BetaAla Powder 250g Powerhouse Suplementi Skopje
Гледате: Yamamoto Bala POWDER, 250g 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори