Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Isodrinx Ready Made Drinks 750ml

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден

Популарен изотоничен пијалок подготвен за пиење во четири различни вкусови. Идеален е за хидратација и благодарение на специјалните јаглени хидрати PalatinoseTM помага и за надополнување на енергија за време на интензивни тренинзи со времетраење до 60 минути. Ефикасно во снабдувањето со изгубени минерали.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Ефикасно го снабдува вашето тело со минерали и благодарение на специјалниот дисхарид изомалтулоза (енергијата PalatinoseTM се ослободува постепено. Електролитите поддржуваат течен баланс во вашето тело и хидратација на организмот воопшто.

Омилен изотоничен пијалок подготвен за пиење во четири различни вкусови. Идеално решение за хидратација кое содржи специјален јаглехидрат PalatinoseTM, кој може да ви помогне да ја наполните енергијата за време на долготрајни помалку интензивни активности, а исто така и за време на тешки вежби со времетраење до максимум 60 минути.

  • Ефикасна хидратација
  • Ги зголемува перформансите
  • Содржи електролити
  • Снабдување со минерали и енергија
  • Содржи изомалтулоза GI 32 (PalatinoseTM)
  • Осмоларноста е 275-305 mOsm/kg
  • Направено со врвна квалитетна вода NARTES
  • Ергономско шише
  • Спортска брава за лесна употреба
100 ml 750 ml
Енергетска вредност 114 kJ/27 kcal 855 kJ/201 kcal
Масти 0 g 0 g
од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 6,5 g 48,8 g
од кои шеќери 6,5 g 48,8 g
Fibre 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g
сол 0,1 g 0,9 g

Вкус на портокал: вода, шеќер, изомалтулоза (извор на фруктоза и гликоза) – PalatinoseTM, гликоза, регулатор на киселост лимонска киселина, арома, натриум хлорид, натриум цитрат, бела емулзија (стабилизатори E 1450 и E 445), калциум пресерватив сорбат, калиум глуконат, конзерванс натриум бензоат, магнезиум цитрат, боење карминска киселина.

Вкус на лимон: вода, шеќер, изомалтулоза (извор на фруктоза и гликоза) – PalatinoseTM, гликоза, регулатор на киселост лимонска киселина, натриум хлорид, натриум цитрат, бела емулзија (стабилизатори E 1450 и E 445), калциум глуконат, ароматизатор. сорбат, калиум глуконат, концентрат од шафран, конзерванс натриум бензоат, магнезиум цитрат.

Бобинки: вода, шеќер, изомалтулоза (извор на фруктоза и гликоза) – PalatinoseTM, гликоза, регулатор на киселост лимонска киселина, натриум хлорид, концентрат од црн морков, натриум цитрат, бела емулзија (стабилизатори E 1450 и E 445), кал. , конзерванс калиум сорбат, калиум глуконат, конзерванс натриум бензоат, магнезиум цитрат, арома.

Ладен вкус: вода, шеќер, изомалтулоза (извор на фруктоза и гликоза) – PalatinoseTM, гликоза, регулатор на киселост лимонска киселина, натриум хлорид, натриум цитрат, бела емулзија (стабилизатори E 1450 и E 445), калциум глуконат, сорбатиум, конзерватив калиум глуконат, конзерванс натриум бензоат, магнезиум цитрат, арома, блескаво сино средство за боење.

Препорачана доза: пијте приближно 100-150 ml редовно на секои 10-15 минути за време на интензивни физички вежби. Можете да почнете да пиете 30 минути пред активност.

Употреба: Откако ќе се отвори, да се чува на температура што не надминува 25 ºC и да се користи во рок од 24 часа. Можниот талог не треба да се смета за дефект. Протресете пред употреба!

Предупредување: Безалкохолен пијалок со вкус, погоден особено за спортисти. Наменет за посебна нутритивна употреба. Не е наменет за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Cool, Lemon, Mix Berry, Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Isodrinx Ready Made Drinks 750ml 80 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори