Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Citrulline Synergy, 240g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.

Цитрулин малат ✔

Trec Citrulline Synergy е комплекс од цитрулин и цитрулин малат. Додатокот се препорачува да се користи пред тренинг.

Нето содржина: 240 g | 80 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Citrulline Synergy

Trec Citrulline Synergy содржи цитрулин малат и L-цитрулин.

Цитрулинот припаѓа на непротеиногени амино киселини кои учествуваат во многу важни процеси во телото. Неговите природни извори вклучуваат лубеница и диња. Цитрулинот е вклучен во циклусот на уреа – важен метаболички процес за време на кој амонијакот произведен во трансформацијата на амино киселините се отстранува од телото. Покрај тоа, цитрулинот е исто така производ во синтезата на азотен оксид (NO), во реакцијата:

Аргинин ➞ НЕ + цитрулин

Интересно, цитрулинот може да се претвори назад во аргинин, од кој се произведува NO. Благодарение на ова, иако аргининот е единствениот супстрат во синтезата на NO, цитрулинот може ефективно да се користи за производство на NO (по конверзија во аргинин). Во дигестивниот систем, ензимот аргиназа е многу активен, што предизвикува голем дел од аргинин да се користи во циклусот на уреа. Една од задачите на NO е да ги релаксира мускулите на крвните садови, што придонесува за зголемување на нивниот дијаметар.

Д-р Л. Игнаро, кој ја доби Нобеловата награда за неговото истражување за NO, предложи да се јаде храна богата со цитрулин или да се дополнува за да се подобри функцијата на ендотелот на крвните садови (поставата на крвните садови што произведува, меѓу другото, NO) .

Предноста на CITRULLINE SYNERGY е комбинацијата на две форми на цитрулин.

Употреба

Растворете едно сервирање од производот – 3 g (0,5 дозер) во 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно (6 g). Во деновите кога имате тренинг: земете го првото сервирање 30 минути пред тренинг и второто веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете едно сервирање наутро по станување и уште едно сервирање пред спиење.

Нутритивна вредност

Активни состојки во 6 g* во 3 g
Цитрулин малат 4800,00 mg 2400,00 mg
 – од кој Л-цитрулин 3708,00 mg 1854,00 mg

*Дневна доза од производот.

Состојки

Цитрулин малат (80%); малтодекстрин; агенс против згрутчување: силициум диоксид, регулатор на киселост: лимонска киселина; ароми; засладувач – сукралоза; згуснувач – целулозна гума.

Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvod: Trec Nutrition Citrulin Malat.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Дополнителни информации

Вкусови

Mango, Watermelon Apple

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Citrulline Synergy, 240g Powerhouse Supplements Skopje
Гледате: Trec Nutrition Citrulline Synergy, 240g Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори