Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Gaspari Pure Creatine, 300g

Бренд:

Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.

5 g чист креатин Без вештачки вкусови

100% микронизиран креатин монохидрат збогатен со таурин и витамини Б6 и Б12. Креатинот од Gaspari Nutrition поставува нов стандард меѓу креатин монохидратите. Неговата микронизирана форма гарантира совршена растворливост во вода или други пијалоци. Додатокот на креатин е погоден за сите спортисти кои сакаат да постигнат максимални перформанси. Креатинот ги зголемува физичките перформанси за време на краткорочни последователни дози на многу интензивно вежбање.

Нето содржина: 300 g | 60 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

100% чист креатин – микронизиран креатин монохидрат

Не содржи дополнителни филери за вештачко зголемување на волуменот на сервирањето. Една порција од 5 грама обезбедува над 4 g чист креатин монохидрат! Без шеќер, бои, конзерванси, ароми и други адитиви. Ако се грижите за чист производ од највисока класа – микронизиран креатин монохидрат е само за вас! Ја зголемува хидратацијата на мускулните клетки и го поддржува растот на мускулната сила! Едно пакување е 60 порции, што е доволно за цел циклус!

Придобивки

  • до 4,54 g креатин по порција
  • збогатен со витамини Б6 (0,21 g) и Б12
  • додаден таурин (0,25 g)

Употреба

Измешајте 1 порција (1 дозерка = 5 g) во 250 ml ладна вода и земете пред или после тренинг.

Нутритивни вредности

Информации за исхраната по порција (РВ%**)
Енергија 0 kJ / 0 kcal
Масти 0 g
Јаглехидрати 0 g
Протеини 0 g
Микронизиран креатин монохидрат 4.54 g (**)
Таурин 0.25 g (**)
Витамин Б6 0.21 mg (15%)
Витамин Б12 0.375 mcg (15%)

*Референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal)
**РВ не е наведено

Состојки

Микронизиран креатин монохидрат, таурин, витамин Б6, витамин Б12.

Информации за алергени

Не содржи алергени.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место под 25 °C. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Gaspari Nutrition Pure Creatine Monohydrate
Гледате: Gaspari Pure Creatine, 300g Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори