Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Vegan Protein Bars

Бренд:
Шифра: N/A

120 ден

Без глутен ✔ Без палмино масло ✔ Веган ✔

Вегански протеин бар без глутен со засладувачи.

Нето содржување: 50g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Вегански додатоци во исхраната, не само за вегани

Заштита на животната средина, здрава свест, заштита на животните…

Постојат многу причини зошто се повеќе луѓе следат диета без храна од животинско потекло или се обидуваат да ја намалат потрошувачката на месо. Ако создадеме правилен, избалансиран план за оброци без состојки од животинско потекло, тогаш тоа нема да има никакви негативни ефекти врз постигнувањето на нашите фитнес цели (на пример, градење на телото).

Веганската линија на BioTechUSA ви нуди и протеински барови, амино киселини, протеински прашоци и мултивитамини. Тие можат да бидат врвен партнер, ако имате вегански или вегетаријански начин на живот! А од друга страна, можете и да ги пробате, доколку повремено ви требаат вегански додатоци во исхраната.

ДА БИДЕТЕ ВЕГАН СПОРТИСТ? ДА, МОЖНО Е!

Дали би сакале да имате атлетско тело додека следите веганска диета? Потребна е малку свест, но тоа е можно. Многу луѓе се плашат дека без храна од животинско потекло не можат ефикасно да го градат своето тело, бидејќи целата нивна напорна работа би била изгубена. Многу познати и успешни примери на спортисти докажуваат дека тоа не е точно. Може да бидете веган и да бидете мускулести, дури и ако наеднаш сте се претвориле во тревојад од вистински месојад. Клучот е квалитетот на суплементацијата на протеини.

Се препорачува BioTechUSA Vegan Protein Bar

  • ако барате протеинска лента од растително потекло
  • ако имате вегански или вегетаријански начин на живот. Веганскиот протеин бар може совршено да го надополни внесот на протеини, особено ако редовно спортувате → неговата содржина на растителни
  • протеини придонесува за раст на мускулите и одржување на мускулната маса
  • ако сте чувствителни на лактоза
  • ако сте целијачна

Како и сите производи на BioTechUSA, Vegan Protein Bar се состои само од безбедни и внимателно одбрани состојки.

Употреба

Јадете го во секое време, насекаде!

Предупредувања: Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство.

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Навлажнувачи (малтитоли, глицерол), облога [засладувач (малтитоли), целосно хидрогенизирани растителни масти (кокос, семе од репка), какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (лецитини)], протеин од ориз (содржи соја), протеин од грашок, целосно рафинирано кокосово масло , фруктоолигосахариди, какао во прав со намалени масти, екструдирана соја, вода, емулгатор: лецитини, бадемово брашно, ароми, средство за желатинирање (карагенан), конзерванс (калиум сорбат), стабилизатор (калиум хлорид), антиоксиданс (алфаерол-). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна. Без глутен според регулативата на ЕУ. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Peanut Butter (Путер од кикирики)

Навлажнувачи (малтитоли, глицерол), протеин од ориз (содржи соја), облога [засладувач (малтитоли), целосно хидрогенизирани растителни масти (кокос, семе од репка), какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (лецитини)], протеин од грашок, целосно рафинирано кокосово масло, брашно од бадем, фруктоолигосахариди, екструдирана соја, вода, емулгатор: лецитини, ароми, средство за желатинирање (карагенан), конзерванс (калиумсорбат), стабилизатор (калиум хлорид), антиоксиданс (алфа-токоферол). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која содржи јаткасти плодови. Без глутен според регулативата на ЕУ. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство. Чувајте го производот на ладно и суво место. 2

Нутритивни вредности

100 g RI** 50 g
Енергија 1286 kJ/308 kcal 15% 643 kJ/154 kcal
Масти 13 g 19% 6.5 g
-од кои заситува 8.1 g 41% 4.1 g
Јаглехидрати 29 g 11% 15 g
-од кои шеќери 0.8 g <1% <0.5 g
-од кои полиоли 23 g *** 11 g
Влакна 5.0 g *** 2.5 g
Протеини 25 g 50% 12 g
Сол 0.72 g 12% 0.36 g

**Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal). ***Не е утврдена вредност на RI.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Peanut Butter

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA vegan protein barovi veganski deserti powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Vegan Protein Bars 120 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори