Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Qwizz Protein Bar, 60g

Бренд:
Шифра: N/A

110 ден

Без глутен 21 g протеин

21 g протеин по бар ќе го израдува секој спортски ентузијаст и ќе биде задоволство и за оние кои бараат ниска содржина на шеќер. Сите овие пет неодоливи вкусови се богати со влакна и без глутен.

Нето содржина: 60 g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Секој Qwizz Protein Bar содржи 21 g протеин

Еден од основните витални хранливи материи се протеини и тие се навистина фундаментални. Тие се главната градежна единица на органите и мускулите и дел од хормоните, компонентите на транспортниот систем, ензимите и антителата. Само во исклучителни ситуации тие стануваат извор на енергија.

Благодарение на влакната во вашата храна се чувствувате сити значително порано отколку кога консумирате храна со малку влакна. Препорачаната дневна доза на влакна е 30 g, но нивната вистинска дневна употреба е обично многу помала.

Нутритивни вредности

Вкусови: Чоколадни пусти, чоколадо + кокос, колачиња и крем 100 g 1 Бар – 60 g
Енергија 1520 kJ/364 kcal 912 kJ/218 kcal
Масти 13,5 g 8,1 g
– од кои заситени масни киселини 7 g 4,2 g
Јаглехидрати 30 g 18 g
– од кои шеќери 2,9 g 1,7 g
Влакна 9,5 g 5,7 g
Протеини 35 g 21 g
Сол 0,5 g 0,3 g

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Peanut Butter

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, какао маса, сушено млеко, какао, емулгатор сончоглед лецитин), глицерин навлажнувач, колаген пептиди, олигофруктоза, полидекстроза, сончогледово масло, скроб, сол), сушено обезмастено млеко, вода, кикирики 1,5%, ароми, растителни масти (дланка, палма, шеа), емулгатори лецитин од репка, натриум хлорид, боја E 150c, емулгатор натриум цитрат, засладувач сукралоза, боја 160б. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Chocolate + Coconut

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, какао маса, суво млеко, какао, емулгатор сончоглед лецитин), навлажнувач глицерин, колаген пептиди, олигофруктоза, полидекстроза, протеинско масло од сончоглед, исруекст, сончогледово масло, тапиока скроб, сол), сушено обезмастено млеко, какао, вода, растителни масти (дланка, палма, шеа), ароматизирање, емулгатори лецитин од семе од репка, натриум хлорид, емулгатор натриум цитрат, боја E 150c, засладувач сукралоза. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Salted Caramel

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, суво млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), навлажнувач глицерин, колаген пептиди, вода, олигофруктоза, сончогледово масло, полидекскон екструдат (изолат од соја протеин, пченкарен гриз), малтодекстрин, аромати, зрна какао, натриум хлорид, емулгатори (лецитин од семе од репка, лецитин од соја), модифициран скроб, боење E 150c, средство за желатинирање пектин, регулатор на киселост, регулатор на киселост, сладок калциум сукралоза. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Chocolate Brownies

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, сушено млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), навлажнувач глицерин, колаген пептиди, олигофруктоза, вода, сончогледово масло, полиго и екструдат (изолат од соја протеин, какао), какао, малтодекстрин, ароми, емулгатори (лецитин од репка, соја лецитин), натриум хлорид, модифициран скроб, боење карамела, средство за желатинирање пектин, регулатор на киселост, калциум лактат, згуснувач, засладувач, ксант Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Almond + Chocolate

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, сушено млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), навлажнувач глицерин, колаген пептиди, вода, олигофруктоза, сончогледово масло полигодекс и , екструдат (изолат од соја протеин, какао), бадеми 2%, малтодекстрин, емулгатори (лецитин од семе од репка, соја лецитин), арома, натриум хлорид, модифициран скроб, боја E 150c, средство за желатинирање пектин, регулатор на киселост, густин лаксант, калциум засладувач сукралоза. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Cookies & Cream

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, какао маса, суво млеко, какао, емулгатор сончоглед лецитин), навлажнувач глицерин, колаген пептиди, олигофруктоза, полидекстроза, протеин од сончоглед, сончогледово масло, какао), сушено обезмастено млеко, вода, зрна какао, растителни масти (дланка, палма, шеа), арома, емулгатори лецитин од семе од репка, натриум хлорид, емулгатор натриум цитрат, боја E 150c, засладувач сукралоза, боја Е 160б. Овој производ може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Chocolate & Raspberry

млечен протеин, млечна чоколада 20% (засладувач малтитол, какао путер, какао маса, сушено млеко, какао, емулгатор сончоглед лецитин), навлажнувач глицерин, колаген пептиди, олигофруктоза, полидекстроза, протеин изокстолатат, сончогледово масло какао), сушено обезмастено млеко, какао, вода, растителни масти (дланка, палма, шеа), емулгатори лецитин од семе од репка, арома, натриум хлорид, емулгатор натриум цитрат, боја E 150c, засладувач сукралоза.

Консумирајте веднаш по отворањето.

Предупредување

Протеинска лента со засладувачи. Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство. Не е наменет за деца под 12 години. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкусови

Almond & Chocolate, Chocolate & Raspberry, Chocolate Brownies, Chocolate Coconut, Cookies & Cream, Peanut Butter, Salted Caramel

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Qwizz Protein Bar, 60g 110 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори