Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Deluxe Protein Bars

Бренд:
Шифра: N/A

90 ден

DELUXE PROTEIN BAR е идеална протеинска закуска за сите кои сакаат да се фокусираат на здрав начин на живот. Секој што бара одличен вкус и квалитетен протеин во едно, ќе биде возбуден поради новиот прием меѓу протеинските барови. Сега, тој е покриен со вистинско чоколадо, многу повеќе со протеини (32%), содржи протеински чипс, е богат со влакна и без глутен! Уживајте во DELUXE PROTEIN BAR во 6 вкусни вкусови.

  • Нето количина: 60g од протеин бар
  • 32% протеини
  • Високо со влакна
  • Без глутен
  • Покриено со вистинско чоколадо
  • Содржи протеински чипс

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Е наменето за

Ужина во секое време во текот на денот

Протеински додатоци

Погоден за спортисти, со засладувачи.

Хранлива вредност

100 g 1 bar – 60 g
Енергетска вредност 1520 kJ/365 kcal 912 kJ/219 kcal
Масти 15 g 9 g
од кои заситени масни киселини 9,5 g 5,7 g
Јаглехидрати 25 g 15 g
од кои шеќери 3,1 g 1,9 g
Влакна 17 g 10,2 g
Протеини 32 g 19,2 g
Сол 0,5 g 0,3 g

Состојки

Cinnamon roll: протеинска мешавина (изолат од млеко и соја протеин, хидролизиран колаген од говедско месо), млечна чоколада 17% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, арома), течна полидекстроза, хумект сируп со влакна од корен од цикорија, крем со вкус на ванила (засладувач малтитол, палмово и масло од шеа, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, арома, средство за боење E 160c), растителни масти (палмово јадро, палма, шина 3), % (изолат од млечен протеин), мешавина од гума од багрем и пченични влакна без глутен, емулгатор лецитин од семе од репка, арома, цимет, засладувач сукралоза.

Chocolate brownies: протеинска мешавина (изолат од млеко и протеин од соја, хидролизиран колаген од говедско месо), млечна чоколада 17% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизација), течна полидекстроза, хумектант, сируп со влакна од корен од цикорија, крем со лешници (засладувач малтитол, масло од палма и шеа, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), растителни масти (дланка, палма, шеа), екструдат 3% (млечен протеин изол) , мешавина од гума од багрем и пченични влакна без глутен, какао, емулгатор лецитин од семе од репка, арома, засладувач сукралоза.

Chocolate sacher: протеинска смеса (изолат од млеко и соја протеин, хидролизиран колаген од говедско месо), млечна чоколада 17% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), течна полидекстроза, хумектант сируп со влакна од корен од цикорија, крем со лешници (засладувач малтитол, масло од палма и шеа, сушена сурутка, лешници, какао, емулгатор сончоглед лецитин, аромати), растителни масти (дланка, палма, шеа), екструдат 3% (млечен протеин изол) , мешавина од гума од багрем и пченични влакна без глутен, какао, емулгатор лецитин од семе од репка, арома, засладувач сукралоза.

Orange and coconut cake: протеинска мешавина (изолат на протеин од млеко и соја, хидролизиран колаген од говедско месо), млечна чоколада 17% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, арома), течен полидекстроза, хумор глицерин, сируп од влакна од корен од цикорија, крем со вкус на ванила (засладувач малтитол, масло од палма и шеа, сушена сурутка, суво обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, ароматизирање, средство за боење E 160c), растителни масти (дланка, палма), екструдираат 3% (изолат од млечен протеин), мешавина од гума од багрем и пченични влакна без глутен, емулгатор лецитин од семе од репка, арома, засладувач сукралоза, средство за боење бета-каротен.

Panna cotta: протеинска смеса (изолат на протеин од млеко и соја, хидролизиран говедски колаген), млечна чоколада 17% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, арома), течна полидекстроза, хумектант сируп со влакна од корен од цикорија, крем со вкус на ванила (засладувач малтитол, палмово и масло од шеа, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, арома, средство за боење E 160c), растителни масти (палмово јадро, палма, шина 3), % (изолат од млечен протеин), мешавина од гума од багрем и пченични влакна без глутен, емулгатор лецитин од семе од репка, арома, концентрат од цвекло, засладувач сукралоза.

Strawberry cheesecake: протеинска смеса (изолат од млеко и соја протеин, хидролизиран колаген од говедско месо), млечна чоколада 17% (засладувач малтитол, какао путер, сушено полномасно млеко, какао маса, какао, емулгатор сончоглед лецитин, арома), течен полидекстроза, хумор, сируп со влакна од корен од цикорија, крем со вкус на ванила (засладувач малтитол, палмово и масло од шеа, сушена сурутка, сушено обезмастено млеко, емулгатор сончоглед лецитин, арома, средство за боење E 160c), растителни масти (палмово јадро, палма, шина 3), % (изолат од млечен протеин), мешавина од гума од багрем и пченични влакна без глутен, емулгатор лецитин од семе од репка, арома, концентрат од цвекло, засладувач сукралоза.

Предупредувања

Наменет за посебна нутритивна употреба. Не е наменет за деца, трудници и доилки. Се чува вон дофат на деца! Прекумерното консумирање може да предизвика лаксативно дејство. Да се чува на суво место на температура не поголема од 25°C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Brownies, Chocolate Sacher, Cinnamon Roll, Orange & Coconut Cake, Panna Cotta, Strawberry Cheesecake

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Deluxe Protein Bars 90 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори