Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Collagen Liquid, 500ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.

Течна форма на хидролизиран колаген збогатен со бакар, витамини Б6, Б12, биотин и Ц ја поддржува нормалната функција на крвните садови, коските, ‘рскавицата, непцата, забите и кожата.

Нето содржина: 500ml | 20 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

Nutrend Collagen Liquid со вкус на портокал 220 000 mg хидролизиран колаген во 500 ml.

Течен концентрат наменет за разредување со вода или директна конзумација со висока содржина на колагенски пептиди. Збогатен е со витамин Ц кој помага за оптимално производство на колаген и добра состојба на садовите, коските, ‘рскавицата, непцата, кожата и забите. Заедно со дополнителните витамини Б6 и Б12 дополнително ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем и е корисен при борба против замор и исцрпеност. Важно е нашата исхрана да содржи оптимална количина на бакар за одржување на нормалното сврзно ткиво и ќе го цените биотинот за одржување на нормална кожа и мукозни мембрани.

  • 11 g хидролизиран колаген во една доза
  • Витамини Ц, Б6, Б12, биотин, бакар

Нутритивни факти

Во 25 ml *%ПДВ
Хидролизирани колагенски пептиди 11000 mg
Витамин Ц 80 mg 100%
Витамин Б6 0,7 mg 50%
Биотин 50 µg 100%
Витамин Б12 1,25 µg 50%
Бакар 150 µg 15%

*% од препорачано дневно внесување

Производот е без шеќер (<0,5 g / 100 ml)

Состојки

Вода, хидролизиран говедски колагенски пептиди, регулатори на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), ароми, L-аскорбинска киселина, конзерванси (сорбинска киселина, натриум бензоат), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), пиридоксин хидрохлорид, бакар Dglu -биотин, цијанокобаламин, kolagen. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца под 12 години. Се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Препорачана доза

Максимална дневна доза е 25 ml. Земете помеѓу оброците. Не ја надминувајте препорачаната доза. Наменет за директно консумирање или разредување со вода. Протресете пред употреба. По отворањето, чувајте го на температура не поголема од 10 °C и користете во рок од 2 месеци.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Collagen Liquid, 500ml Original price was: 1.190 ден.Current price is: 990 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори