Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Samurai Shadow Flex Formula Collagen, 390g

Бренд:
Шифра: N/A

1.550 ден

Витамин Ц ✔

Flex Formula Collagen содржи внимателно избрани состојки за холистичка поддршка на кожата, зглобовите и производството на колаген.

Нето содржома: 390 g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Flex Formula Collagen

Samurai Shadow Flex Formula Collagen е моќна мешавина од висококвалитетни состојки специјално прилагодени на потребите на кожата, зглобовите и производството на колаген. Секоја порција содржи 6000 mg хидролизиран говедски колаген во комбинација со 1500 mg MSM, 1500 mg глукозамин сулфат и 1000 mg хондроитин за сеопфатна поддршка на зглобовите. Високата содржина на витамин Ц (500 mg или 625% од референтната вредност) не само што ја промовира синтезата на колаген, туку и го зајакнува имунолошкиот систем. Формулата е надополнета со 80 mg хијалуронска киселина за поддршка на влажноста на кожата. Совршен придружник за холистичка благосостојба.

Flex Formula Collagen е направен со грижа за да се обезбеди највисок квалитет и ефективност. Внимателно избраните состојки се комбинираат синергистички за да ги промовираат природните функции на кожата и зглобовите и да го поддржат производството на колаген.

Нутритивни вредности

во 100 g за 13 g (1 дозерка) %РП*
Енергија 942 кJ/223 kcal 122 кJ/29 kcal 1.5%
Масти 0 g 0 g 0%
Заситени 0 g 0 g 0%
Јаглехидрати 8.7 g 1.1 g 0.5%
Шеќери 0.65 g 0 g 0%
Протеини 46 g 5.9 g 12%
Сол 1.16 g 0.15 g 2.5%
Активни состојки по порција
Хидролизиран колаген од говедско 6000 mg
MSM 1500 mg
Глукозамин сулфат 1500 mg
Хондроитин 1000 mg
Витамин Ц 500 mg (625% РП)
Хиалуронска киселина 80 mg

*РП: Референтен принос за просечен возрасен (8400 кJ / 2000 kcal)

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Cherry Lime, Orange Juice

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Samurai Shadow Flex Formula Collagen 390g Cherry Lime Powerhouse MK
Гледате: Samurai Shadow Flex Formula Collagen, 390g 1.550 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори