Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Carnitine Activity Drink with Caffeine

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден640 ден

Функционален пијалок кој ќе ве одржува хидрирани за време на интензивен тренинг или за време на напорен ден. Оние кои бараат соодветна поддршка за време на спортската активност ќе го ценат содржаниот таурин и кофеин. Врвниот квалитет на самата вода се обезбедува со користење на квалитетен извор од артески бунар. Достапни се многу прекрасни вкусови и сите се без шеќер.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Уникатни состојки
1000 mg Л-карнитин | 1000 mg таурин | направен со квалитетна вода од артески бунар | 40 mg кофеин

CARNITINE ACTIVITY DRINK со кофеин: кола, лаванда, мохито, малина, лимон, ананас, црвен портокал, кул, измешајте бобинки, црна рибизла, портокал 100 ml 1 шише (750 ml)
Енергетска вредност 9 kJ/2 kcal 67 kJ/16 kcal
Масти 0 g 0 g
од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
од кои шеќери 0 g 0 g
Fibre 0,4 g 2,7 g
Протеини 0,2 g 1,2 g
Сол 0 g 0 g
Л-Карнитин 133 mg 1000 mg
Таурин 133 mg 1000 mg
Кофеин 5 mg 40 mg

Препорачана доза: 1 шише на ден. Земете 20-30 минути пред вежбање. Може да се користи и за време на физички вежби.

Употреба: Откако ќе се отвори, користете го производот во рок од 24 часа.

Предупредување:

Погоден за спортисти, со засладувачи. Наменет за посебна нутритивна употреба. Не е наменет за деца, трудници и доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Содржи кофеин. Не е погоден за регистрирани спортисти. Производителот не е одговорен за штетата предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon, Mango & Coconut, Mix Berry, Mojito, Orange, Pineapple, Raspberry, Red Orange, Strawberry Mint

Количина

1 Шише, 8 Шишиња (Пакет)

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Carnitine Activity Drink with Caffeine 80 ден640 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори