Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

BioTechUSA Diet Shake, 30g

Бренд:
Шифра: N/A

90 ден

Без ГМО ✔ Ниска содржина на шеќер ✔ Без палмино масло ✔

Вкусен диететски протеински шејк со висока содржина на влакна, глукоманнан и Л-карнитин. Главната состојка во Диет шејкот е концентратот од сурутка, кој е дополнет со 6 видови диететски влакна растворливи во вода (глукоманна, овесна каша, мелен псилиум, инулин, ленено семе во прав и цитрусни влакна). Псилиумот и глукомананот, исто така, често се користат за гелирање или згуснување, бидејќи можат исклучително ефикасно да ја апсорбираат водата и, како резултат на тоа, да отечат неколку пати од нивната тежина.

Нето содржина: 30 g | 1 порција

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Постигнете вистинска промена без премногу комплицирање на вашата исхрана!

Диет шејк е роден да понуди комплетно решение за обликување на телото. Клучното размислување беше да се создаде производ кој нема додадени шеќери и конзерванси. Високиот квалитет и активната состојка на производот ви помагаат да тргнете по нов пат во тонирањето. На патување кое завршува со најголемото женско богатство: самодовербата!

Се препорачува диетален шејк

  • ако сакате да ја надополните вашата исхрана
  • ако сакате да ја одржите мускулната маса за време на диета
  • ако барате брзо и едноставно решение за поддршка на вашата исхрана
  • ако сакате да консумирате квалитетни хранливи материи наместо празни калории
  • ако барате алтернатива богата со растителни влакна
  • ако имате слатко и сте испробале многу методи за слабеење

Контролата е во ваши раце

Не е важно дали вашата цел е губење на тежината, зголемување или целосна промена на животниот стил, основата на се е добро испланирана, урамнотежена исхрана. Но, тоа не значи дека треба да се откажете од вкусните вкусови и да бидете премногу тешки за себе.

Со разновиден оброк, секоја диета може да биде полна со добрите! Вратете ја контролата, прецизно испланирајте ја вашата исхрана и смирете ги вашите желби!

Употреба

Истурете го во шејкер, додадете 300 мл вода, добро протресете и испијте!

Нутритивна вредност

Вкус на Чоколадо: Просечни факти за исхраната

Големина на порција: 30 g / Дневна количина: 1 порција

  100 g RI**(100 g) 30 g
Енергија 1507 kJ/359 kcal 18% 452 kJ/108 kcal
Масти 8.1 g 12% 2.4 g
-од кои заситува 4.9 g 24% 1.5 g
Јаглехидрати 14 g 6% 4.3 g
-од кои шеќери 6.2 g 7% 1.9 g
Протеини 49 g 99% 15 g
Влакна 16 g *** 4.7 g
Сол 1.6 g 27% 0.49 g
**Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal). ***Не е воспоставена РИ.
Минерали 100 g NRV1 (100 g) 30 g
Хром 60 µg 150% 18 µg
Калциум 383 mg 48% 115 mg
1 Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.
Ниско маснотии: <1,5 g масти/100 ml готов производ за пиење.
Други активни состојки in 30 g
Глукоманан 1050 mg
Инулин 2025 mg
Л-карнитин L-тартарат

– од кои Л-карнитин

320 mg

220 mg

Екстракт од зрна зелено кафе (Coffea robusta).

– од кои хлорогена киселина

– од кои кофеин

105 mg

53 mg

5 mg

Бромелаин во прав 160 mg

Сосотојки

Chocolate (Чоколадо)

Концентрат на инстант протеин од сурутка 61% [концентрат на протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], какао во прав со намалена маснотија, инулин, брашно од овесни снегулки (содржи глутен), глукоманнан 3,5% (од Amorphophallus konjac sulfur dioxide) (содржини), згуснувач (целулозна гума), ароми, Л-карнитин Л-тартарат 1%, емулгатор: лехитини (соја), цитрусни влакна, ленено семе во прав, лушпи од Psyllium во прав (од семето Plantago ovata), акаи бобинки во прав 0,6%, гоџи бобинки во прав 0,6%, сол, бромелаин во прав 0,53%, калциумови соли на ортофосфорна киселина, екстракт од зрна зелено кафе (Coffea robusta), засладувач (сукралоза), средство против стврднување (силициум диоксид), хром (III) хлорид.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.
ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Содржи кофеин [10 mg кофеин/порција (3,3 mg кофеин/100 ml готов производ за пиење.)]. Не се препорачува за деца или бремени жени. Производот не заменува разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Vanilla (Ванила)

Концентрат на инстант протеин од сурутка 69% [концентрат на протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], инулин, брашно од овесни снегулки (содржи глутен), глукоманнан 3,5% (од Amorphophallus konjac tuber) (содржи сулфур диоксид на целулоза), згуснувач (содржи сулфур диоксид на целулоза), згуснувач (глупоцелулоза), ароми, Л-карнитин Л-тартарат 1%, емулгатор: лецитини (соја), цитрусни влакна, ленено семе во прав, лушпи од псилиум во прав (од семето Plantago ovata), прав од акаи бобинки 0,6%, гоџи бобинки во прав 0,6%, бромелаин во прав 0,53 %, калциумови соли на ортофосфорна киселина, екстракт од зрна зелено кафе (Coffea robusta), сол, засладувач (сукралоза), средство против стврднување (силициум диоксид), боја (тартразин)2, хром (III) хлорид.
2Тартразин: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, ракови, риби, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Најчесто поставувани прашања

Дали може да се конзумира за време на бременост или за време на доењето?

Не, бидејќи содржи Л-карнитин.

Може ли да го користам за подготовка на различни јадења?

Да, покрај тоа што ќе го користите растворен во вода, можете да го користите и за печење или додавање во јадења како овесна каша, по ваш вкус.

Дали користењето на производот е доволно за губење на тежината?

Производот не заменува разновидна и урамнотежена исхрана.

Имам нетолеранција на лактоза, дали можам да го консумирам овој производ?

Производот не е без лактоза.

Дали овој производ е вегански?

Не.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори