Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Carnitine Activity Drink 750ml

Бренд:
Шифра: N/A

80 ден640 ден

Функционален пијалок кој ќе ве одржува хидрирани за време на интензивен тренинг или за време на напорен ден. Оние кои бараат соодветна поддршка за време на спортската активност ќе го ценат содржаниот таурин и кофеин. Врвниот квалитет на самата вода се обезбедува со користење на квалитетен извор од артески бунар. Достапни се многу прекрасни вкусови и сите се без шеќер.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Уникатни состојки
1000 mg Л-карнитин | 1000 mg таурин | направен со квалитетна вода од артески бунар | 40 mg кофеин

100 ml 1 bottle (750 ml)
Energy value 8 kJ/2 kcal 62 kJ/15 kcal
Fat 0 g 0 g
of which saturated fatty acids 0 g 0 g
Carbohydrates 0 g 0 g
of which sugars 0 g 0 g
Fibre 0,4 g 3 g
Proteins 0,2 g 1,2 g
Salt 0 g 0 g
L-carnitine 133 mg 1000 mg
Taurine 133 mg 1000 mg
Vitamin B3 2,3 mg = 14 % * 17,3 mg = 108 % *
*Reference intake

Состојки

Fresh grapefruit: вода, стабилизатор полидекстроза, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-карнитин, таурин, арома, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза, витамин Б3 (никотинамид).

Препорачана доза: 1 шише на ден. За поддршка на физичките перформанси почнете да го користите 20-30 минути пред вежбање, а исто така користете за време на изведбата.

Употреба: Откако ќе се отвори, користете го производот во рок од 24 часа. Можниот талог не треба да се смета за расипано.

Предупредување: Погоден за спортисти, со засладувачи. Наменет за посебна нутритивна употреба. Не е наменет за деца, трудници и доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за штетата предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Fresh Grapefruit

Количина

1 Шише, 8 Шишиња (Пакет)

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Carnitine Activity Drink 750ml 80 ден640 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори