Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Jumbo, 1320g

Бренд:
Шифра: N/A

1.290 ден

Висока калорична содржина ✔

Џамбо значи „голем и силен“ – тоа одлично се вклопува со овој енергичен засилувач на килограми. Со 6 различни јаглехидрати, 5 типа на креатин и 50 g протеини по порција, Scitec Jumbo Mass Gainer е еден од најголемите!

Нето содржина: 1320g | 6 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: , ,

Опис

„Бомба со калории“

За да се здебелите, треба да внесувате повеќе калории во одреден временски период отколку што согорувате. Ако сте жесток гејнер со брз метаболизам, ова може да биде особено тешко, бидејќи буквално треба да се набивате цел ден за да го постигнете овој вишок на калории.

Џамбо Гејнер, верен на своето име, им помага на оние кои сакаат да го зголемат за да го постигнат тој вишок калории полесно со неговите големи порции. Содржи 135 g јаглени хидрати и 53 g протеини по порција, што значително ја зголемува количината на макронутриенти потрошени во еден ден, а со тоа и количината на калории што се трошат дневно.

Производот е составен исклучиво од извори на протеини од животинско потекло – со исклучок, се разбира, од различни брашна, кои не се третираат како извори на протеини – кои не само што ги содржат сите есенцијални амино киселини, туку имаат и сооднос на есенцијални амино киселини. која е совршено прилагодена на човековите потреби. Протеинот кој се наоѓа во Џамбо придонесува за зголемување на мускулната маса и одржување на нормалната структура на коските*.

Производот содржи и 3 грама креатин по порција, што во оваа количина ги зголемува физичките перформанси при кратки, последователни вежби со висок интензитет*. Енергичниот комплекс**, дигестивниот комплекс***, додадените амино киселини и матрицата на суперхрана ја комплетираат импресивната формула на Џамбо.

*Научно докажани тврдења одобрени од Европската управа за безбедност на храната (ЕФСА).
** Магнезиумот е вклучен во нормалните метаболички процеси кои произведуваат енергија.
*** Хромот е вклучен во нормалниот метаболизам на макронутриентите.

Протеински пијалак во прав со вкус со јаглехидрати, креатин, Л-аргинин, три-метил-глицин, бета аланин, холин, BioPerine®, масло од триглицериди со среден ланец во прав, суперхрана, витамини и минерали.

  • Мултикомпонентна протеинска матрица, матрица на аминокиселини, метаболичка матрица
  • Енергетскиот комплекс, дигестивниот комплекс, додадените амино киселини и матрицата на суперхрана ја комплетираат ефективната формула на Џамбо. (Магнезиумот е вклучен во
  • нормалните метаболички процеси кои генерираат енергија. Хромот е вклучен во нормалниот метаболизам на макронутриенти.)
  • Џамбо содржи и 3 грама креатин по порција, што ги зголемува физичките перформанси при кратки, последователни вежби со висок интензитет. (Научно докажано и одобрено од Европската управа
  • за безбедност на храната (EFSA).)
  • Само протеини од животинско потекло
  • Висока калорична содржина

Препорачана доза

Земете една порција (220 грама, 5 дозерки) дневно со 400 ml вода. Во деновите на тренинг, земете една порција после тренинг или помеѓу оброците. Во деновите за одмор, земете една порција помеѓу оброците.

Хранливи вредности

Состојки: Chocolate (Чоколадo)

Ултрафилтрираниот концентрат на протеин од млеко од млеко содржи (емулгатор соја лецитин), декстроза, овесно брашно (содржи глутен), изомалтулоза*, малтодекстрин, фруктоза, какао во прав, восочен пченкарен скроб, креатин монохидрат, арома, база на L-глутамин, L-глутамин, Л-леуцин, микронизиран креатин монохидрат, магнезиум карбонат, Л-изолеуцин, Л-валин, калциум алфа кетоглутарат, Л-орнитин HCl, креатин цитрат, креатин фосфат, креатин пируват, Л-аланин, екстракт од пиперка.
* Изомалтулозата е извор на гликоза и фруктоза.

Информации за алергени: Содржи млеко и глутен.
Еве HTML код за табелата со информации за исхрана за чоколадо на 100 г:

Хранливи вредности: Чоколадо на 100 g
Енергија 1546 kJ / 368 kcal
Масти 3,1 g
– од кој заситени масни киселини 0,7 g
Јаглехидрати 65 g
– од кои шеќер 27 g
Протеин 23 g
Сол 12 g

Состојки: Strawberry (Јагода)

Ултрафилтриран концентрат од протеин од млеко од сурутка содржи (емулгатор соја лецитин), декстроза, овесно брашно (содржи глутен), изомалтулоза*, малтодекстрин, фруктоза, восочен пченкарен скроб, креатин монохидрат, арома, боја на цвекло Е162, Л-глуаргин , L-леуцин, микронизиран креатин монохидрат, магнезиум карбонат, L-изолеуцин, L-валин, калциум алфа-кетоглутарат, L-орнитин HCl, креатин цитрат, креатин фосфат, креатин пируват, екстракт од L-аланин.
* Изомалтулозата е извор на гликоза и фруктоза.

Информации за алергени: Содржи млеко и глутен.

Хранливи вредности: Јагода на 100 g
Енергија 1546 kJ / 368 kcal
Масти 3,1 g
– од кој заситени масни киселини 0,7 g
Јаглехидрати 65 g
– од кои шеќер 25 g
Протеин 23 g
Сол 12 g

Состојки: Vanilla (Ванила)

Ултрафилтрираниот концентрат на протеин од млеко од млеко содржи (емулгатор соја лецитин), декстроза, овесно брашно (содржи глутен), изомалтулоза*, малтодекстрин, фруктоза, восочен пченкарен скроб, креатин монохидрат, арома, Л-глутамин, Л-аргининска база, , микронизиран креатин монохидрат, магнезиум карбонат, Л-изолеуцин, Л-валин, боја рибофлавин Е101, калциум алфа кетоглутарат, Л-орнитин HCl, креатин цитрат, креатин фосфат, креатин пируват, Л-екстракт.
* Изомалтулозата е извор на гликоза и фруктоза.

Информации за алергени: Содржи млеко и глутен.

Хранливи вредности: Ванила на 100 g
Енергија 1546 kJ / 368 kcal
Масти 3,1 g
– од кој заситени масни киселини 0,7 g
Јаглехидрати 65 g
– од кои шеќер 25 g
Протеин 23 g
Сол 12 g

Информации за алергени

Содржи млеко, соја, овес и бадеми. Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови, мекотели и состојки кои содржат сулфур диоксид.

Без глутен согласно со ЕУ регулатива. Без лактоза: <0,1 g лактоза / 100 ml подготвен пијалак.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Предупредувања

Содржи кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Jumbo Mass Gainer. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Jumbo 1320g - strawberry powerhouse gejneri suplementi mk
Гледате: Scitec Jumbo, 1320g 1.290 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори