Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA L–Tryptophan

Бренд:

Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без лактоза ✔ Без титаниум диоксид ✔

Л-триптофанот е есенцијална амино киселина која ослободува мозочна хемикалија наречена серотонин која го поддржува спиењето, расположението и релаксацијата.

Нето содржина: 60 капсули | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме производот BioTechUSA L-Tryptophan?

  • Аминокиселината Л-триптофан е претходник на мелатонин
  • Аминокиселината Л-триптофан е претходник на серотонин за 60 дена

Л-триптофан е разноврсна есенцијална аминокиселина која телото не може да ја произведе или може да ја произведе само во недоволни количини. Л-триптофанот лесно се заменува со урамнотежена исхрана и квалитетни хранливи материи. Патка, свинско месо, урда и јајца се богати со L-триптофан. Ако сакате да го покриете внесот на L-триптофан и од други извори, тогаш треба да ги земате капсулите со додаток во исхраната BioTechUSA L-Tryptophan. Благодарение на неговата форма на капсула, лесно се дели и се носи со себе каде било во текот на денот.

На кого го препорачуваме производот BioTechUSA L-триптофан?

  • за оние на кои им е потребна суплементација на есенцијална амино киселина L-триптофан
  • за оние кои бараат капсулен производ

Што содржи BioTechUSA L-триптофанот?

Една порција (1 капсула) содржи:

  • 500 mg L-триптофан
  • Пакување: 60 капсули (за 60 дена/дози)

Есенцијални амино киселини

Есенцијалните аминокиселини (од кои 9 типови знаеме) се неопходни за човечкото тело бидејќи не се или само недоволно ги произведува телото. Затоа е особено важно да се снабдуваат од надворешни извори, по можност во оптимална количина и пропорција.

Л-триптофанот е исто така есенцијална амино киселина која врши многу функции во телото, исто така служи како претходник на серотонин и мелатонин.

Л-триптофанот, како и секој друг производ на BioTechUSA, содржи безбедни, внимателно избрани состојки.

Употреба

Земете една капсула дневно со чаша вода еден час пред спиење. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес!

Чувајте го овој производ подалеку од дофат на мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Неговата употреба не се препорачува во случај на некоја позната основна болест или лекови!

Нутритивна вредност

Состојки во 1 капсула
Л-триптофан 500 mg

Дневна количина: 1 капсула. Порции по пакување: 60

Состојки

Л-триптофан 42%, средство за зголемување (калциум фосфати), обвивка од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и храна која содржи јаткасти плодови. Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца.

Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Не се препорачува за луѓе со здравствена состојба и/или земаат лекови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Biotech L–Tryptophan 60 caps Powerhouse Skopje Macedonia
Гледате: BioTechUSA L–Tryptophan Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори