Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Liquid Curcuma

Бренд:

990 ден

Формула екстракт од корен од куркума NovaSOL® збогатен со витамин Д.

Капсулите Scitec Nutrition Liquid Turmeric содржат сопствена формула, NovaSOL® течен екстракт од корен од куркума. Оваа уникатна формула има до 185 пати подобра биорасположивост од домашната куркума. Куркумата е билка која на кари му дава жолтеникава боја. Се користи во Индија илјадници години, дури и во гастрономијата.

Нето содржина: 30 капсули | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Природен извор на куркума од патентираниот NovaSOL®

Куркуминот е познат по своите моќни антиинфламаторни својства и се користи во традиционалната медицина со векови. Со Liquid Curcuma, со патентирана формула NovaSOL®, ја добивате моќта на куркумин директно од природниот извор. Нашиот производ е направен од висококвалитетни корени од куркума кои се внимателно избрани и извлечени за да се обезбеди најголема концентрација на куркумин.

  • Дневна доза од 800 mg NovaSOL екстракт од корен од куркума, од кои 48 mg се куркуминоиди.
  • Висока биорасположивост
  • Витамин Д, 8,6 µg на ден (344 меѓународни единици)
  • 30 дневни дози (1 капсула на ден)

Лесно за конзумирање

Она што го прави Liquid Curcuma навистина уникатен е неговата течна форма. За разлика од традиционалните додатоци на куркумин во форма на таблети, нашата течна формула во капсули кои лесно се голтаат брзо и целосно се апсорбира од вашето тело. Ова обезбедува максимална апсорпција на хранливите материи, овозможувајќи ви да ги искусите максималните придобивки од куркуминот.

Оптимална количина на куркумин и витамин Д

Секоја доза на течна куркума содржи оптимална количина на куркумин и витамин Д, совршено приспособени да ви помогнат да ги постигнете вашите дневни здравствени цели. Витаминот Д или аскорбинска киселина е важен за крвните садови и ‘рскавицата, придонесува за одржување на силни коски и нормален енергетски метаболизам, за нормално формирање на колаген за нормално функционирање на кожата, ја зголемува апсорпцијата на железо, промовира отпор за време и по физички напор, придонесува за цврсти заби, придонесува како антиоксиданс, придонесува за дополнителна енергија во случај на замор/замор.

Висока биорасположивост

Капсулите Scitec Nutrition Liquid Curcuma содржат сопствена формула, NovaSOL® течен екстракт од корен од куркума. Оваа уникатна формула има до 185 пати подобра биорасположивост од домашната куркума. (1)

NovaSOL® е регистрирана трговска марка на AQUANOVA AG, Дармштад – Германија.

Изберете течна куркума денес и откријте ги многуте придобивки од овој моќен додаток во исхраната. Чувствувајте се витално, здраво и сјајно со течната куркума!

Употреба

Земете 1 капсула на ден со чаша вода! Не го надминувајте препорачаниот дневен внес!

Нутритивни вредности


1 капсула
NRV**
(1 капс.)
NovaSOL® куркума 800mg ***
подготовка на екстракт од ризом
– од кои куркуминоиди 48mg ***
Витамин Д 8.6 μg 172%

** NRV: Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.
*** Не е утврден NRV.

Состојки

Подготовка на екстракт од ризом на Curcuma longa NovaSOL® 84,4% [емулгатор (Е 433), екстракт од ризом Curcuma longa, холекалциферол], обвивка од капсула [стабилизатор (хидроксипропил метил целулоза)], антиоксиданс (аскорбинска киселина). Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Алергени

Произведено во капацитет кој содржи млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

scitec nutrition liquid curcuma powerhouse suplementi mk
Гледате: Scitec Nutrition Liquid Curcuma 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори