Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Mega Amino (300 Таблети)

Бренд:

Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.290 ден.

Без ГМО ✔ Без лактоза ✔ Веган ✔

Аминокиселински производ во форма на таблети за Спортисти. 5050 mg амино киселини.

Пакување: 300 таблети | 37 дози (2×4 таблети дневно)

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто се препорачува да BioTechUSA мега амино?

  • Содржи амино киселини од различни видови извори на аминокиселини
  • 5050 mg амино киселини по порција

ШТО СЕ АМИНОКИСЕЛИНИ?

Една од главните компоненти на нашите клетки е протеинот, а аминокиселините се градбени блокови на протеините. Знаеме 20 различни амино киселини. Постојат 9 видови есенцијални амино киселини, кои се основни за човечкото тело, но тие не можат да бидат произведени од него. Поради оваа причина, од клучно значење е да се обезбеди оптимална количина од нив од надворешни извори.

Условно есенцијалните амино киселини, како што се Л-глутамин, Л-аргинин или Л-тирозин може да се произведуваат од човечкото тело, но под одредени околности, на пример за време на интензивен и долг тренинг, нивното дополнување може да биде исто така корисно. Во овие случаи, на нашите тела може да му требаат повеќе амино киселини, па потоа произведува.

Како и сите производи на BioTechUSA, Мега Амино се состои само од безбедни и внимателно избрани состојки.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА BIOTECHUSA MEGA AMINO

  • ако преферирате додатоци во исхраната во форма на таблети

Употреба

Земете 2X4 таблети на ден со чаша вода. Не ја надминувајте препорачаната дневна количина!

Состојки

Средство за зголемување (целулозен гел), глутамински пептид (содржи пченица), изолат на протеин од соја, изолат на протеин од грашок, материјал за обложување [стабилизатори (поливинил алкохол-полиетилен гликол-графт-ко-полимер, поливинил алкохол), средства против стврднување (талк, моно- и диглицериди на масни киселини)], инстант L-леуцин (L-леуцин, емулгатор: лецитини, малтодекстрин), L-глутамин, средства против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), L-изолеуцин, L – Валин.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови што содржат храна.

Нутрициона вредност

Дневна количина: 2×4 таблети во 4 таблети во 8 таблети
Амино киселини 2525 mg 5050 mg

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Mega Amino 300tableti Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Mega Amino (300 Таблети) Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.290 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори