Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Cellucor Cor Perfomance Glutamine, 510g

Бренд:

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.690 ден.

COR-Performance Глутаминот е амино киселина која помага во спречување на распаѓање на мускулите, го поддржува растот на чистата мускулатура и го подобрува закрепнувањето.

Нето содржина: 510g | 100 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Cor Perfomance Glutamine

Глутаминот Cellucor Cor-Performance ја става предноста во закрепнувањето после тренинг. Со 5 g по порција глутамин, COR-Performance Glutamine ќе ви помогне да го надополните овој важен амино за да ви помогне побрзо да закрепнете и да изградите посилни мускули.

Глутаминот, најчестата амино киселина која се наоѓа во мускулното ткиво, е условно есенцијална аминокиселина. Потрошувачката на глутамин пред, за време и после вежбање може да поддржи продолжени перформанси. Додека глутаминот природно се наоѓа во храната како што се месото и јајцата, може да биде неопходно дополнување за да се исполнат барањата за да се максимизираат перформансите. Дополнително консумирање на глутамин е особено неопходно за спортистите и физички активните луѓе.

Употреба

Измешајте 1 дозерка COR-Performance Glutamine со 240 ml вода или друг пијалок по избор после тренинг до два пати на ден.

Нутритивни вредности

По порција 100g %ДВ*
Л-Глутамин 5 g 100 g
** ** **

* Процент на дневни вредности по една целосна порција.
** Дневните вредности не се воспоставени.

Состојки / Други состојки: Нема

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cellucor Cor Performance Glutamine 100 servings Gym Supplements Macedonia
Гледате: Cellucor Cor Perfomance Glutamine, 510g Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.690 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори