Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Solid Mass Gainer, 3000g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.790 ден.

Solid Mass. Додаток на исхраната. Содржи шеќери и засладувачи. Мешавина од јаглехидрати и протеини.

Нето содржина: 3000 g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Употреба

Растворите едно сервирање од производот ‒ 100 g (3,5 дозерки) во 250 ml вода или млеко, користете шејкер или блендер. Земете 4 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: првото сервирање земете го наутро, по станување, второто до 1,5 часа по тренинг и земете ги останатите две сервирања меѓу оброци. Во деновите кога немате тренинг: сервирање земете го наутро, по станување, останатите три сервирања земете ги меѓу оброци. Препорачаната дневна доза е 400 g.

Нутритивни вредности

Количина Во 400 g** Во 100 g
Нутритивни вредности
Енергија 6460 kj / 1520 kcal (76%*) 1615 kj / 380 kcal (19%*)
Масти 1,76 g (3%*) 0,44 g (1%*)
    од кои заситени 0,88 g (4%*) 0,22 g (1%*)
Јаглехидрати 320,96 g (123%*) 80,24 g (31%*)
    од кои шеќери 98,76 g (110%*) 24,69 g (27%*)
Протеини 55,12 g (110%*) 13,78 g (28%*)
Солта 0,84 g (14%*) 0,21 g (4%*)
Витамин Ц 80,00 mg (100%*) 20,00 mg (25%*)
Ниацин (mg NE) 16,00 mg (100%*) 4,00 mg (25%*)
Вит. E (mg α-TE) 12,00 mg (100%*) 3,00 mg (25%*)
Пантотенска киселина 6,00 mg (100%*) 1,50 mg (25%*)
Витамин Б6 1,40 mg (100%*) 0,35 mg (25%*)
Витамин Б2 1,40 mg (100%*) 0,35 mg (25%*)
Витамин Б1 1,10 mg (100%*) 0,28 mg (25%*)
Фолна киселина 200,00 µg (100%*) 50,00 µg (25%*)
Биотин 50,00 µg (100%*) 12,50 µg (25%*)
Витамин Б12 2,50 µg (100%*) 0,63 µg (25%*)
Активни состојки
Малтодекстрин 251,84 g 62,96 g
Протеински концентрат од сурутка 63,16 g 15,79 g
Декстроза 47,36 g 11,84 g
Оризов скроб 23,16 g 5,79 g

*% од препорачано дневн внесување.

**Дневна доза од производот.

Состојки

Малтодекстрин; протеински концентрат од сурутка (од млеко); декстроза; оризов скроб ; регулатор на киселост – лимонска киселина; ароми; витамински комплекс [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; засладувач – сукралоза; природна боја.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советнички информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Trec Nutrition Solid Mass Gainer, 3000g Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.790 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори