Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Amix Tribu 90% ZMA®

Бренд:

1.400 ден

AmixTM Tribulus with ZMA® e одличен продукт во форма на таблета кој ја комбинира патентираната форма на ZMA® и традиционалната и стандардизирана билка Tribulus terrestris со 90% стероидни сапонини.

Нето количина: 90 Таблети

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

AmixTM Tribulus with ZMA® e одличен продукт во форма на таблета кој ја комбинира патентираната форма на ZMA® и традиционалната и стандардизирана билка Tribulus terrestris со 90% стероидни сапонини.

Употреба

Земете 2 таблети дневно пред спиење.

Хранливи вредности

Големина на порција 2 таблети
Порции по контејнер 45
Активни состојки
Трибулус Терестрис
(содржина на 90% стероидни сапонини)
2000 mg
ZMA® 400 mg
   Цинк
(како Монометионин /L-OptiZinc®/ и Аспартат)
5 mg (50%*)
   Магнезиум
(како цитрат и оксид)
75 mg (20%*)
   Витамин B6
(како Пиридоксин ХЦл)
1.75 mg (125%*)

Состојки

Tribulus terrestris (цело растение), ZMA® (цинк во форма L-монометионин сулфат и L-аспартат; магнезиум цитрат, магнезиум оксид, пиридоксин HCl /вит. B6/), средство против стврднување: микрокристална целулоза; стабилизатори: малтодекстрин, ди-калциум фосфат, натриум кроскармелоза; средства против стврднување: магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Алергени

Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки (ракови и мекотели).

Предупредувања

Не го користете овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Конзумирањето на овој додаток на храна треба да се консултирате со вашиот лекар. Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: AmixTM Tribulus Testosteron Buster so ZMA. Потекло: Manchester, UK.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Amix Tribu ZMA 90 Tableti Powerhouse suplementi mk
Гледате: Amix Tribu 90% ZMA® 1.400 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори