Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Universal Nutrition ANIMAL Flex

Бренд:

2.990 ден

Состојките во Animal Flex можат да помогнат во одржување на здрава функција, еластичност и флексибилност на зглобовите.

Нето количина: 44 пакетчиња

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Универзален животински флекс – комплет за поддршка на зглобовите со витамини

Една од клучните компоненти за напредок во бодибилдингот е доследноста – плаќањето на таксите секој ден во теретана. Кумулативниот ефект на ова секојдневно абење и кинење во текот на неделите, месеците и годините може да биде длабоко. Кога градите куќа, голема, треба да бидете сигурни дека темелот е цврст, бидејќи таа куќа врши огромен притисок врз основата. Сега основата на вашето тело се зглобовите, лигаментите, тетивите и целото сврзно ткиво – неопходните работи што ги поддржуваат вашите мускули, вашиот тренинг.

Придобивки

  • Потентен комплекс за изградба на зглобови кој помага во поправка на ткивото за поврзување
  • Комплекс за подмачкување кој помага при амортизирање на зглобовите од кревање
  • Поддржува комплекс за да помогне во промовирање на рехабилитација и намалување на болката
  • Обезбедува клучна мешавина за поддршка на витамини/минерали за да помогне да се нагласи оптималното здравје на зглобовите

Состојките во Animal Flex можат да помогнат во одржување на здрава функција, еластичност и флексибилност на зглобовите. Многу од активните состојки на Animal Flex ги обезбедуваат основните градежни блокови кои се потребни за одржување на човечкиот структурен интегритет – исто како што амино киселините во Animal Nitro му помагаат на телото да го поправи и обнови мускулното ткиво.

Накратко, Animal Flex ја зајакнува структурата на бодибилдерот обезбедувајќи ефективен и сеопфатен баланс на хранливи материи за зглобовите. Убивањето на задникот со големи тежини и јадењето големо има последици. За да останете здрави и да продолжите да растете, ви треба засолниште од елементите. Сакате да знаете дека вашата основа е одбрана од постојаното бомбардирање на железното бојно поле. Добро е да се има сигурен сојузник во оваа војна против тегови.

Употреба

Земете едно пакување дневно, на празен стомак или со оброк.

Состојки

Комплекс таблети AF (метилсулфонилметан, средство за зголемување (дикалциум фосфат), Д-глукозамин хидрохлорид (потекло CRUSTACEAN), 2 KCI глукозамин сулфат (потекло CRUSTACEAN), калиум хлорид, малтодекстрин, средство против стврднување на магнезиум, хоростеинстеин, агенс против магнезиум, , средство за застаклување (фармацевтска глазура); AF Тркалезна таблета комплекс (натрупаност (дикалциум фосфат, микрокристална целулоза), малтодекстрин, витамин Ц (аскорбинска киселина), витамин Е (д-алфа токоферол сукцинат (содржи соја)), средство против стврднување (силициум диоксид, стеаринска киселина, магнезиум стеарат), цинк оксид, манган сулфат, натриум селенит, средство за застаклување (фармацевтска глазура); AF комплекс на капсули (ѓумбир во прав (корен), средство за зголемување (дикалциум фосфат), куркума во прав), куркума во прав), куркума во прав), Капсула (желатин (содржи СУЛФИТИ)), малтодекстрин, кверцетин, екстракт од босвелија (гуми за џвакање), бромелаин, средство против стврднување (магнезиум стеарат), црн пипер, хијалуронска киселина); Комплекс AF мек гел (масло од ленено семе, желатин, навлажнувач (глицер) екстракт од рогач, прочистена вода).

Информации за алергени

Содржи ракови, соја, сулфур диоксид и сулфити или производи од нив.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Universal Nutrition ANIMAL Flex (44Packs) Powerhouse MK Suplementi
Гледате: Universal Nutrition ANIMAL Flex 2.990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори