Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Flexit Drink, 400g

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден

Инстант пијалок спакуван со 9 ефективни состојки, наменет за активни лица кои се грижат за исхраната на зглобовите, тетивите и лигаментите. Додадениот витамин Ц позитивно влијае на производството на колаген, придобивајќи ги забите, кожата и коските.

  • Нето количина: 400g
  • Хијалуронска киселина
  • Желатин хидролизат
  • Витамини Б6, Ц, Д
  • Глукозамин
  • Хондроитин
  • Магнезиум
  • МСМ

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Препорачана доза

Се меша доза од 20 g во 250-300 ml вода и се зема наутро на празен стомак. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба

Протресете пред употреба. Една мерна топка одговара на 25 гр. Сооднос на разредување: 10 g (20 g) во 250 ml вода. Истурете соодветна количина прашок во мала количина вода, промешајте и наполнете го саканиот волумен. Откако ќе се отвори, се чува на температура не поголема од 25 °C и се користи во рок од 2 месеци.

Додаток во исхраната, со засладувачи

Хранлива вредност

100 g Порција – 20 g
Калциум 600 mg = 75 % * 120 mg = 15 % *
Магнезиум 281,25 mg = 75 % * 56,25 mg = 15 % *
Витамин Ц 500 mg = 625 % * 100 mg = 125 % *
Витамин Б6 25 mg = 1786 % * 5 mg = 357 % *
Витамин Д3 37,5 µg = 750 % * 7,5 µg = 150 % *
Хондроитин сулфат 750 mg 150 mg
Глукозамин сулфат 1500 mg 300 mg
Колагенски протеин 50000 mg 10000 mg
Метил сулфонил метан (MSM) 1500 mg 300 mg
Хијалуронска киселина (натриумова сол) 100 mg 20 mg
Л-Пролин 2500 mg 500 mg
Содржина на мерна лажичка: cca 20 g
Сооднос на разредување: 20 g во 250 – 300 ml вода
*Референтен внес

Состојки

Праска: хидролизиран колаген, малтодекстрин, калциум глуконат, магнезиум глуконат, арома, Л-пролин, калиумова сол глукозамин сулфат (потекло од школки), регулатор на киселост лимонска киселина, МСМ (метилсулфонилметан), хондроитин (метилсулфонилметан), хондроитин (л-пролин) , регулатор на киселост јаболкова киселина, концентрат од цвекло, средства против згрутчување калциум фосфат и силициум диоксид, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, хијалуронска киселина (натриумова сол), пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), холекалциферол (витамински агенс) . Производот може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Предупредување

Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца, трудници и доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура не поголема од 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Peach

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Flexit Drink, 400g 990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори