Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Mass XXL Advanced Gainer Formula, 3000g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.290 ден.Current price is: 1.990 ден.

Trec MASS XXL обезбедува рамномерно снабдување со енергија, како и јаглехидрати и амино киселини неопходни за регенерација на мускулите. Производот е засилен со витамини кои го поддржуваат метаболизмот на протеини и јаглени хидрати во вашето тело.

Нето содржина: 3000g | 43 порции (4 порции дневно)

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Високо-енергетска формула на јаглени хидрати и протеин од сурутка

Trec Mass XXL се препорачува за спортисти кои се стремат брзо да добијат телесна маса.

  • Гејннер направен со 100% Whey протеин, јаглени хидрати и витамини
  • Додадете сериозна маса со 1.077 квалитетни калории по шејк.
  • Поддржете го растот на мускулите со 53 g протеини и 210 g јаглехидрати по порција.
  • Уживајте помеѓу оброците, после тренинг и/или пред спиење.

Mass XXL Gainer е средство за зголемување на телесната тежина составен од висококвалитетен концентрат на протеин од сурутка и одбрани моно-, олиго- и полисахариди. Протеините што ги содржи придонесуваат за градење и одржување на мускулната маса.

Покрај важните макронутриенти, Mass XXL Gainer содржи и широк витамински комплекс. Ова исто така вклучува витамин Б6, кој придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген.

Употреба

Растворете една порција – 70 g (3 дозерки) – во 200 ml вода или млеко со помош на шејкер или блендер. Земете 4 порции дневно.
Во деновите на тренинг: 1 порција наутро по станувањето, 1 порција до 1,5 час по тренингот, преостанатите 2 порции помеѓу оброците.
Во деновите без тренинг: Земете 1 порција наутро кога ќе станете, а останатите 3 порции помеѓу оброците.

Нутритивни вредности

Хранливи вредности по порција 70 g (%РВ*)
Енергетска вредност (енергија) 1144 kJ / 269 kcal (17%*)
Масти 0,9 g (3%*)
– од кои наситени масти 0,46 g (7%*)
Јаглехидрати 52 g (1%*)
– од кои шеќери 16 g (1%*)
Протеини 13,3 g (42%*)
Сол 1,3 g (4%*)
Активни состојки
Концентрат на протеин од сурово млеко 27,4 g
МКТ масло 0,5 g

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Малтодекстрин (57%); концентрат на протеин од сурутка (млеко) (24%); декстроза (11%); згуснувач (модифициран јачмен скроб (глутен)); вкусови; Бета-каротин); засладувач (сукралоза); Витамински комплекс [Витамин Ц (L-аскорбинска киселина); Ниацин (никотинамид); Витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; Тиамин (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); Биотин (Д-биотин); Витамин Б12 (цијанокобаламин)].

Вкусови: Chocolate (Чоколадо), Vanilla (Ванила)

Алергени

Содржи млеко (содржи лактоза) и јачмен (содржи глутен). Производот може да содржи: соја, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition Sp. z.o.o. – Гдиња, Полска.

Дополнителни информации

Тежина 3000 g
Вкусови

Chocolate, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Mass XXL Advanced Mass Gainer Formula 3000g Powerhouse Macedonia
Гледате: Trec Nutrition Mass XXL Advanced Gainer Formula, 3000g Original price was: 2.290 ден.Current price is: 1.990 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори