Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitech Nutrition Amino Magic, 500g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.890 ден.Current price is: 1.390 ден.

Без аспартам ✔

AMINO MAGIC ги вклучува есенцијалните амино киселини со разгранет ланец (BCAA), прекурсор на глутамин, азотен оксид (NO), аргинин, лизин, орнитин, таурин со дериват на амино киселина Л-карнитин.

Нето содржина: 500 g | 25 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Амино комплекс од 10 компоненти

 • ОСНОВНИ БЦАА и СЕЛЕКТ АМИНО КИСЕЛИНИ
 • Л-КАРНИТИН
 • СО БИОПЕРИН ®
 • НУЛА ШЕЌЕРИ
 • ОДЛИЧЕН ИНТРА-ТРЕНИНГ

AMINO MAGIC вклучува есенцијални амино киселини со разгранет ланец (BCAA), глутамин, претходник на азотен оксид (NO) Аргинин, Лизин, Орнитин, Таурин со дериват на аминокиселина Л-Карнитин. Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се важна група протеиногени аминокиселини кои сочинуваат приближно 35% од есенцијалните амино киселини во мускулните протеини. Околу 60% од слободниот базен на аминокиселини во телото се состои од глутамин, кој може да стане условно неопходен при интензивни атлетски тренинзи. Аргининот е непосреден претходник на азотен оксид (NO) и неопходен за синтеза на креатин. Нашата формула е дизајнирана да придонесе за метаболичките барања на интензивно тренираното мускулно ткиво.

Предности и карактеристики на Scitec Nutrition Amino Magic:

 • Висококвалитетна матрица за формула за интра-тренинг
 • Идеален за употреба за време на тренинг
 • Повеќе регенерација, опоравување и перформанси на тренинзите
 • Совршен вкус
 • Висок квалитет од Scitec Nutrition
 • Без аспартам!

Употреба

Производот го гледаме за идеален како интра-тренинг, т.е. земен за време на тренинг. За да го направите ова, можете да ставите 1-2 порции заедно во вашето шише за пиење (по можност галон за пиење од 2,3 литри) и да пиете постепено за време на тренингот. Континуираниот „проток“ на амино киселини обезбедува подобра регенерација и многу други придобивки, а совршениот вкус нуди и успешна промена од традиционалниот вкус на водата.

Нутритивни вредности

Порција: 20g по порција
Л-Глутамин 5000 mg
Таурин 2000 mg
Л-Леуцин 1500 mg
Л-Аргинин 1000 mg
Л-Карнитин Л-Тартрат 1000 mg
L-Изолеуцин 750 mg
Л-Валин 750 mg
L-Лизин HCl 500 mg
L-Орнитин HCl 500 mg
Комплекс за поддршка 10 mg
– од кои екстракт од Piper nigrum 9 mg
– од кои Нарингин 1 mg
*%RDA = процент од препорачаниот дневен внес (врз основа на дневна потреба од 2000 калории).

Состојки / Други состојки на Amino Magic со вкус на јаболко:

Л-глутамин, малтодекстрин, закиселувачка лимонска киселина, таурин, Л-леуцин, вкус на јаболко, Л-аргинин, Л-карнитин Л-тартарат, Л-изолеуцин, Л-валин, засладувач ацесулфам-К, аспартам, сукралоза, Л-лизин HCl, L-Ornithine HCl, боја: екстракт од слад, рибофлавин Е 101, екстракт од пиперка (BioPerine®), нарингин.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советнички информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple, Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec-Nutrition-Amino-Magic-Apple-flavour-500-g
Гледате: Scitech Nutrition Amino Magic, 500g Original price was: 1.890 ден.Current price is: 1.390 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори