Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

PureGold Protein Pancake, 760g

Бренд:

Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.

Десерт со вкус палачинки, збогатен со многу протеини и со помалку од 150 калории по порција!

Нето содржина: 760g | 19 Порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Употреба

Измешајте 1 порција (1 и 1/2 дозерка) прашок во 50 ml вода и оставете да отстои 1-2 минути. Оваа количина е доволна за 3 помали или 1 поголема палачинка. Пржете ја смесата од двете страни во тава со малку масло или путер на средна топлина додека не порумени (околу 1-2 минути по страна).

Нутритивни вредности

Во порција 40 g РВ%*
Енергија 578 kJ/137 kcal 6.8%
Масти 1.8 g 2.5%
– од кои заситени масни киселини 0.7 g 3.5%
Јаглехидрати 17 g 6.4%
– од кои шеќери 3.2 g 3.6%
Влакна 2.7 g – %
Протеини 12 g 24%
Сол 0.41 g 9.6%

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Овесно брашно од цело зрно, концентрат на инстант протеин од сурутка (од млеко (емулгатор: сончоглед лецитин)), малтодекстрин, белка од јајце во прав, обезмастено млеко во прав, прашок за пециво (средства за подигнување (натриум карбонати, дифосфати), пченка скроб)), вкус (чоколадо), кујнска сол, средство за подигање (натриум карбонати), регулатор на киселост (лимонска киселина), мицеларен казеин (од млеко), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза).

Информации за алергени: Произведено во фабрика која обработува состојки кои содржат млеко, јајца, глутен, соја, кикиритки, јаткасти плодови, риба и школки.

Употреба до: До крајот на месецот наведен на пакувањето (месец/година).

Предупредување

Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца! Производот не заменува разновидна исхрана и здрав начин на живот! Не го надминувајте препорачаниот дневен внес!

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Puregold Protein Pancake 760g Dessert Gym Diet Food Supplements
Гледате: PureGold Protein Pancake, 760g Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори