Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Whey! Whey Protein, 390g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 790 ден.Current price is: 650 ден.

Без глутен ✔ Без шеќер ✔ Лесна подготовка ✔

Креирајте засителен протеински напиток со Nutrend! Протеински напиток во прав, Whey Protein, збогатен со протеини до 24%, што ќе го ценат и спортистите. Овој напиток се приготвува за само неколку минути. Идеален за употреба во текот на денот, како додаток кај физичка активност или за брз оброк. За збогатување на диетата со протеини, изберете Nutrend!

Нето содржина: 390 g | 12 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категории: ,

Опис

Шејк полн со протеини

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, истовремено снабдувајќи го телото со потребните хранливи материи.

Висококвалитетен концентрат од сурутка

Додаток со лесно сварливи протеини кои вашето тело може ефикасно да ги користи. Едноставно отворете ја кесата и измешајте ја содржината со вода.

  • 12 дози по пакување
  • 4,5 g BCAA по порција
  • 24 g протеини по порција

Препорачана доза

  • Измешајте една доза од 32 g со 250 ml вода.
  • Во зависност од дневната потреба од протеини, консумирајте 1 – 3 порции дневно, помеѓу оброците.

Предупредување: Не е наменет за деца под 12 години.

Состојки

Chocolate (Чоколадо)

Концентрат од протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против стврднување калциум фосфат), засилувач на вкусот глицин, какао, инулин, сушено полномасно млеко, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, натриум хлорид, ароматизирачки арома.

Вкус: Чоколадо 100 g
Енергија 1 641 кЈ/388 kcal
Масти 6 g
Наситени масти 4 g
Јаглехидрати 7,1 g
Шеќери 6,5 g
Влакна 5 g
Протеини 74 g
Сол 1,6 g

Cookies, Vanilla (Колачиња, Ванила)

Cookies: Концентрат на протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против стврднување калциум фосфат), засилувач на вкусот глицин, инулин, ароми, сушено полномасно млеко, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, боја E 150c, натриум хлоридинг агенс, диоксид.

Vanilla: Концентрат на протеин од сурутка (содржи сончоглед лецитин и средство против згрутчување калциум фосфат), засилувач на вкусот глицин, инулин, сушено полномасно млеко, ароматизирање, згуснувач ксантанска гума, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, натриум хлорид, анти-спојувачки диоксид, силициум. -каротин.

Вкус: Ванила, Колачиња 100 g
Енергија 1 650 кЈ/391 kcal
Масти 5,5 g
Наситени масти 3,6 g
Јаглехидрати 8 g
Шеќери 7 g
Влакна 6,5 g
Протеини 74 g
Сол 1,6 g

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Cookies, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Whey! Whey Protein Chocolate, 390g Powerhouse suplementi shop mk
Гледате: Nutrend Whey! Whey Protein, 390g Original price was: 790 ден.Current price is: 650 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори