Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Iso Whey Prozero, 2250g

Бренд:
Шифра: N/A

3.890 ден

100% изолати на протеин од сурутка ✔ Без глутен ✔ Без шеќер ✔

Влези во светот на Nutrend Iso Whey Prozero – вкусен CFM молекуларен изолат со L-глутамин, витамин B6 и уникатен комплекс на дигестивни ензими. Овој Whey Protein изолат не само што обезбедува брза апсорпција и извонреден профил на аминокиселини со природно висока концентрација на BCAA, туку и дополнителен замах преку витамин B6 за енергија и помал умор. Digezyme® ензимскиот микс подобрува поднесливост на млечниот шеќер. Идеален за сите кои бараат протеин што не е само вкусен, туку и ефикасно придонесува кон мускулната маса. Почести се со најдоброто за твоите фитнес цели!

Нето содржина: 2250g | 90порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

CFM изолат од сурутка збогатен со L-глутамин, витамин Б6 и дигестивни ензими

Откријте го моќниот свет на Nutrend Iso Whey Prozero, вкусен CFM изолат од сурутка збогатен со L-глутамин, витамин Б6 и уникатен комплекс на дигестивни ензими. Нашиот Whey-Protein изолат не само што обезбедува брза апсорпција и одличен профил на аминокиселини, туку и природен замах на BCAA. Додавањето на витамин Б6 поддржува правилен енергетски метаболизам и намалување на уморот.

Digezyme®, нашиот посебен микс на дигестивни ензими, подобрува варењето на млечниот шеќер за подобра поднесливост. Nutrend Iso Whey Prozero придонесува за изградба и одржување на мускулната маса, истовремено го поддржува здравјето на коските. Заронете во висококвалитетниот извор на протеин кој ги поддржува вашите фитнес цели најдобро.

Нутритивни вредности

Нутритивни вредности 100 g Порција – 25 g
Енергија 1591 kJ/375 kcal 398 kJ/94 kcal
Масти 2,0 g 0,5 g
– од кои заситени масни киселини 0,7 g 0,2 g
Јаглехидрати 5,0 g 1,3 g
– од кои шеќери 3,0 g 0,8 g
Влакна 0,5 g 0,1 g
Протеини 84,0 g 21,0 g
Сол 0,7 g 0,2 g
Витамин Б6 0,84 mg = 60 % * 0,21 mg = 15 % *
Дигестивни ензими 56 mg 14 mg

Типичен аминокиселински спектар

Аминокиселина 100 g 25 g
L-Аланин 3887 mg 972 mg
L-Аргинин 1349 mg 337 mg
L-Аспартинска киселина 8806 mg 2011 mg
L-Цистеин 1745 mg 436 mg
L-Глутамин 4000 mg 1000 mg
L-Глутаминска киселина 13883 mg 3471 mg
Глицин 1269 mg 317 mg
L-Хистидин 1190 mg 297 mg
L-Изолеуцин (***) 5633 mg 1408 mg
L-Леуцин (***) 8409 mg 2102 mg
L-Лизин (**) 7219 mg 1805 mg
L-Метионин (**) 1745 mg 436 mg
L-Фенилаланин (**) 2380 mg 595 mg
L-Пролин 4839 mg 1210 mg
L-Серин 3015 mg 754 mg
L-Треонин (**) 5315 mg 1329 mg
L-Тирозин 2221 mg 555 mg
L-Валин (***) 4839 mg 1210 mg
L-Триптофан (**) 1428 mg 357 mg

(*) Референтен внес. (**) EAA – есенцијални аминокиселини. (***) BCAA – разгранети аминокиселини.

Доза: 25 g = околу 1 до 2/3 дозер.

Напитокот е без шеќер и ниско во лактоза со препорачана растворливост од 25 g / 200 ml.

Состојки

Chocolate Brownies

Изолат од протеин од сурутка (содржи лецитин од соја), Л-глутамин, какао, сушено полномасно млеко, арома, згуснувач ксантанска гума, средство против згрутчување силициум диоксид, мешавина од дигестивни ензими Digezyme® (амилаза, протеаза, лактаза и целулаза), засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, пиридоксин хидрохлорид.

Strawberry Cheesecake

Изолат од протеин од сурутка (содржи соја лецитин), Л-глутамин, сушено полномасно млеко, ароматизирање, концентрат од цвекло, згуснувач ксантанска гума, средство против згрутчување силициум диоксид, мешавина од дигестивни ензими Digezyme® (амилазаза, про липаза и целулаза), засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, пиридоксин хидрохлорид.

Vanilla Pudding

Изолат од протеин од сурутка (содржи соја лецитин), Л-глутамин, сушено полномасно млеко, ароматизирање, згуснувач ксантанска гума, средство против згрутчување силициум диоксид, мешавина од дигестивни ензими Digezyme® (амилаза, протеаза, лактаза, липаза и ), засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, пиридоксин хидрохлорид, средство за боење бета-каротен.

White Chocolate

Изолат од протеин од сурутка (содржи соја лецитин), Л-глутамин, сушено полномасно млеко, ароматизирање, згуснувач ксантанска гума, средство против згрутчување силициум диоксид, мешавина од дигестивни ензими Digezyme® (амилаза, протеаза, лактаза, липаза и ), засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, пиридоксин хидрохлорид.

Cookies & Cream

Изолат од протеин од сурутка (содржи лецитин од соја), Л-глутамин, сушено полномасно млеко, ароми, згуснувач ксантанска гума, средство против згрутчување силициум диоксид, мешавина од ензими за варење Digezyme® (амилаза, протеаза, лактаза, липаза) , засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, пиридоксин хидрохлорид.

Salted Caramel

Изолат од протеин од сурутка (содржи соја лецитин), Л-глутамин, сушено полномасно млеко, ароматизирање, натриум хлорид, карамела за боење, згуснувач ксантанска гума, средство против згрутчување силициум диоксид, мешавина од дигестивни ензими Digezyme® (амилаза, , лактаза, липаза и целулаза), засладувачи сукралоза и стевиол-гликозиди, пиридоксин хидрохлорид.

Препорачана доза

Промешајте 25 грама во 200 милилитри вода. Во зависност од вашата дневна потреба за протеини, консумирајте 1-2 порции дневно, помеѓу оброците. Земете максимум 2 порции дневно. Не ја надминувајте препорачаната доза.

25 g = приближно 1 и 2/3 од мерната лажичка. Според препорачаната мерка за дозирање, измешајте во шејкер.

Откако ќе се отвори, се чува на температура што не надминува 25 °C и се користи во рок од 4 месеци.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Brownies, Cookies & Cream, Salted Caramel, Strawberry Cheesecake, Vanilla Pudding, White Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Iso Whey Prozero Chocolate Brownies 2250g Powerhouse suplementi
Гледате: Nutrend Iso Whey Prozero, 2250g 3.890 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори