Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Hydro Whey Zero, 454g

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

Без глутен | Без шеќер | Без масти | Брзо се апсорбира

Пијалок во прав кој содржи комплекс од протеин од сурутка, додадени амино киселини и засладувач, без глутен, шеќер и масти*.

 • Бесплатна достава над 2000 ден
 • Достава во Скопје уште истиот ден
 • Достава низ цела Македонија
 • Плаќање при подигнување на нарачката
Категории ,

Опис

 • Исклучително висока содржина на протеини: 80%
 • Без глутен
 • Без шеќер*
 • Без масти*
 • Брзо се апсорбира
 • Кремаста конзистентност

*Изјавата се однесува на 100 ml готов производ за консумирање, растворен во вода.

HYDRO WHEY ZERO: Најбрзиот…

Hydro Whey Zero е комбиниран пијалок со протеин од сурутка во прав со содржина на протеини од 80%. Составот на протеинот исто така содржи, покрај хидролизираниот протеин од сурутка и изворите на изолат од сурутка, додадени L-глутамин и L-аргинин амино киселини. Распаѓањето на хидролизираниот протеин од сурутка – поради хидролиза (процес пред варење) – е полесно и побрзо за нашето тело. Амино киселините глутамин и аргинин додадени во комплексот на протеини од сурутка се хранливи материи произведени од нашето тело, сепак, тие припаѓаат на категоријата условно есенцијални амино киселини. Тоа значи дека во одредени околности, како што е исцрпувачки тренинг сесија, тие треба да се надополнат.

Ајде да ги видиме бројките

1 по порција (22 g):

 • 18 g протеини
 • 3,7 g BCAA
 • со додадени L-глутамин и L-аргинин амино киселини

Нето содржина: 454 g (20 порции)

Вкус: чоколадо, ванила, чоколадо-лешник, јагода, крем за колачиња

На кого му се препорачува Hydro Whey Zero?

 • оние кои бараат извор на протеини базирани на млеко што брзо се апсорбираат
 • оние кои сакаат да го поддржат своето закрепнување со протеински прав после тренинг, бидејќи, поради неговата содржина на протеини, придонесува за одржување на мускулната маса и здрави коски, како и за раст на мускулната маса
 • оние кои се чувствителни на глутен

Како се прави хидролизат на протеинот од сурутка

Хидролизиран протеин од сурутка (WPH) е претходно сварен и делумно хидролизиран протеински прав. За време на хидролизата, специјални ензими се користат за разградување на протеинските синџири до пептиди, што резултира со побрзо варење и апсорпција на дадената формула.

Зошто ви се потребни протеини

Протеинот е суштински градежен блок на нашето тело, извор на хранливи материи составен од амино киселини произведени од нашето тело и дополнети од надворешни извори. Тоа придонесува за одржување на мускулите за време на тренингот, диетата и вашето секојдневие. Потребни ви се повеќе протеини ако редовно вежбате, ако сакате да ја зголемите мускулната маса и како што стареете.

Како и сите производи на BioTech USA, Hydro Whey Zero се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

Употреба

Измешајте една порција (22 g = 1 слаба мерна лажица = 2 натрупани лажици) со 250 ml вода. Користете шејкер за мешање. Во деновите на тренинг, пијте 1 порција наутро и 1 порција директно после тренинг. Во деновите за одмор, пијте 1 порција наутро и 1 порција навечер.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Консумацијата на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Состојки

ЧОКОЛАДА: хидролиза на протеин од сурутка 41%, изолат од протеин од сурутка, какао во прав со намалена маснотија, Л-глутамин, Л-аргинин, емулгатор: лецитини (соја), ароми, крема [кокосови масти, малтодекстрин, растителни протеини, средство против стврднување (силикондиоксид)], сол, згуснувач (карагенан), засладувач (сукралоза).

ВАНИЛА: хидролизат на протеин од сурутка 43%, изолат на протеин од сурутка, Л-глутамин, ароми, Л-аргинин, емулгатор: лецитини (соја), кремач [кокосова маст, малтодекстрин, растителен протеин, средство против стврднување (силикон диоксид)], сол, згуснувач (карагенан), засладувач (сукралоза), боја (тартразин)**.

ЈАГОДА: хидролизат на протеин од сурутка 43%, изолат протеин од сурутка, Л-глутамин, ароми, Л-аргинин, киселина (лимонска киселина), емулгатор: лецитини (соја), крема [кокосови масти, малтодекстрин, растителни протеини, средство против стврднување (силициум диоксид)], сол, згуснувач (карагенан), засладувач (сукралоза), боја (Allura Red AC)**.

КОЛАЧИ И КРЕМ: хидролиза на протеин од сурутка 43%, изолат од протеин од сурутка, Л-глутамин, Л-аргинин, чоколаден прав {какамаса, засладувач (малтитоли), какао путер, какао прав со намалена маснотија, емулгатор [лецитинол, полиглицинол арома}, ароми, емулгатор: лецитини (соја), кремач [кокосова маст, малтодекстрин, растителни протеини, средство против стврднување (силициум диоксид)], сол, згуснувач (карагенан), цимет, засладувач (сукралоза).

ЛЕШНИК-ЧОКОЛАДО: хидролизат протеин од сурутка 43%, изолат од протеин од сурутка, Л-глутамин, какао во прав со намалена маснотија, Л-аргинин, емулгатор: лецитини (соја), крема [кокосови масти, малтодекстрин, растителни протеини, средство против згрутчување (силициум диоксид)], ароми, сол, згуснувач (карагенан), засладувач (сукралоза).

**Тартразин, Allura Red AC: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Направено во фабрика која исто така произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Просечни нутритивни податоци: 1 порција: 22 g Број на порции во производот: 1/22 g, 20/454 g, 82/1816 g Дневна порција I: 2 порции (44 g)
100 g RI*** (100 g) 22 g 44 g
Енергија 1635 kJ/386 kcal 19% 360 kJ/85 kcal 720 kJ/170 kcal
Масти
-од кои заситени масни киселини
3,8 g

1,9 g

5%

10%

0,8 g

<0,5 g

1,7 g

0,8 g

Јаглехидрати

– од кои шеќери

7,5 g

5,3 g

3%

6%

1,7 g

1,2 g

3,3 g

2,3 g

Протеини 80 g 160% 18 g 35 g
Сол 2,5 g 42% 0,55 g 1,1 g
***Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal)

Без шеќер: <0,5 g шеќер / 100 ml во пијалок готов за пиење. / Без маснотии: <0,5 g масти / 100 ml готови за пиење. / Без глутен во согласност со законодавството на ЕУ.

Место на потекло: ЕУ.

Предупредувања

Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: BioTechUSA Hydro Whey Zero, 454g 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори