Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Amix Caffeine with Taurine

Бренд:

550 ден

Amix Caffeine with Taurine е додаток на исхрана со кофеин и таурин што го подобрува перформансот, издржливоста и ја зголемува концентрацијата. Откријте го синергетскиот ефект за одржлив енергетски потек во тренгот.  Дознајте ги денес природните предности на кофеинот и тауринот. Содржи кофеин (200 mg по порција). Не се препорачува за деца или бремени жени.

Нето содржина: 90 капсули | 90 дози

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Кофеин

  • ги подобрува перформансите, издржливоста и го одложува заморот.
  • поддржува концентрација и будност.

Таурин

  • Помага да се одложи почетокот на замор
  • помага во одржување на нивото на енергија за подолги периоди за време на интензивно вежбање
  • ја подобрува издржливоста и помага да се одржи максималниот напор во време на висока физичка побарувачка

Препорачана доза

Земете 1 капсула прибл. 45 мин. пред физичките перформанси.

Состојки

Таурин, безводен кофеин, растителна капсула (хидроксипропилметилцелулоза, прочистена вода, боја: калциум карбонат), средства против стврднување: магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Нутритивна вредност

Големина на порција: 1 капсула Порции по пакување: 90
Количина од порција
Таурин 400 mg
Безводен кофеин 200 mg

Hier habe ich die Hintergrundfarbe für die zweite Zeile mit dem Inline-Stil `style=”background-color: #cccccc;”` hinzugefügt. Kopiere diesen Code in den HTML-Editor deiner WordPress-Seite, um die Tabelle mit der gewünschten Hintergrundfarbe anzuzeigen. Du kannst die Farbe nach Bedarf anpassen.
Содржи кофеин (200 mg по порција). Не се препорачува за деца или бремени жени.

Алергени

Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки (ракови и мекотели).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: Amix Caffeine with Taurine Stimulansi. Потекло: Manchester, UK.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Amix Caffeine with Taurine Complex 90 Powerhouse MK
Гледате: Amix Caffeine with Taurine 550 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори