Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Power System Power Grip Gloves PSX

Бренд:
Шифра: N/A

790 ден

Ракавиците POWER SYSTEM – POWER GRIP се дизајнирани за тешки тренинзи и интензивни вежби.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

  • Ракавиците се изработени од меки, издржливи материјали за вежбање, обезбедувајќи врвна удобност и екстремна издржливост.
  • Изградени со врвни облоги со високи перформанси, овие ракавици за кревање тегови обезбедуваат покриеност на сите контактни области, максимизирајќи ја удобноста и заштитата.
  • Двослојната кожна дланка со системот Ergo Palm ја елиминира лизгавоста и обезбедува цврсто држење.
  • Силната и долга памучна лента го стабилизира зглобот на зглобот, а прилагодливиот двоен велкро ремен им овозможува на ракавиците да се вклопат во рацете од сите големини, обезбедувајќи цврсто вклопување и одржувајќи ги вашите зглобови стабилни и без повреди.
  • Кревачите на тегови ќе ги ценат меките и издржливи материјали дизајнирани за тешки и тешки тренинзи.
  • Дишечките и еластичните влошки на задната страна обезбедуваат подобрена удобност и управување со влагата.
  • Достапни бои: црна, црвена.

Дополнителни информации

Боја

Black

Големина

M, L, XXL

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Power System Power Grip Gloves PSX 790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори