THAT’S THE PEANUT BUTTER & CARMEL [WITH HIMALAYAN SALT]

SKU: N/A

Тоа е путер од кикирики и кармел – тоа функционира во секоја урамнотежена исхрана, збогатувајќи ја со солиден дел од протеини и масти. Исто така, може да послужи како различни монотони оброци без негативен ефект врз нивниот квалитет. Вреди да се нагласи дека високата содржина на масти, вклучувајќи олеинска и линолова киселина (т.е. омега 6 и 9) позитивно влијае на општата состојба на телото. Дополнителна предност е нискиот гликемичен индекс на секоја порција.

290.00 ден

Опис

Одличен кикирики путер со парчиња кикирики покриени со карамела! Неверојатен вкус и висока хранлива вредност на секоја порција, без непотребно додавање на палмово масло. Совршен избор за луѓето кои се грижат за нивната исхрана. Таа содржи додавање на Хималајска сол, која е природен извор на многу минерали. Совршено се меша со јадења и десерти!

Sport Definition Тоа е путер од кикирики и кармел [со хималајска сол] – висококвалитетно путер од кикирики, врз основа на повеќе од 98% на специјално избрани кикирики – и во форма на трошки и механички мелење во еден крем. Вреди да се спомене додавањето на Хималајската сол, која е една од најздравите сорти на солта познати во светот. Совршено прилагоден како додаток на појадоци и закуски (вклучувајќи колачи и палачинки). Секоја порција обезбедува солидна доза на здрави маснотии, растителни протеини (околу 26%), без кои правилното функционирање и функционирање на целото тело не би било можно. Вреди да се напомене дека путер е извор на диетални влакна, што соодветно снабдување во секојдневната исхрана е исклучително важно за одржување на целосната ефикасност на дигестивниот систем. Предложеното путер не само што ќе ги задоволи вашите органолептички потреби, туку исто така ќе го поддржи телото во неговото правилно функционирање.

Спортска дефиниција Тоа е путер од кикирики и кармел – тоа функционира во секоја урамнотежена исхрана, збогатувајќи ја со солиден дел од протеини и масти. Исто така, може да послужи како различни монотони оброци без негативен ефект врз нивниот квалитет. Вреди да се нагласи дека високата содржина на масти, вклучувајќи олеинска и линолова киселина (т.е. омега 6 и 9) позитивно влијае на општата состојба на телото. Дополнителна предност е нискиот гликемичен индекс на секоја порција.

ДЕФИНИЦИЈА ВО СПОРТОТ ДА СЕ ИЗБИРААТ МАСКАТА И КАРМЕЛ [СО ХИМАЛАЈАНСКАТА СОЛА] – Неверојатен вкус !

Препорачана употреба
Користете 1-3 порции на ден – во текот на денот и по треник или пред спиење.

Состојки
75,5% кикирики (кикирики), 22,7% кикирики (кикирики) во карамела, 1,8% хималајска сол. Може исто така да содржи
ненамерно присуство на други ореви.

Portion
Servings per container 20
Nutrition declaration 100 g 20 g % RI*
Energy 2513 kJ / 606 kcal 628 kJ / 152 kcal 7%
Fat 47,8 g 11,9 g 17%
of which saturates 6,3 g 1,6 g 8%
Carbohydrate 10,9 g 2,7 g 1%
of which sugars 10,3 g 2,6 g 3%
Fibre 5,1 g 1,3 g
Protein 26,8 g 6,7 g 13%
Salt 1,78 g <0,5 g 8%
* RI – Reference intake of an average adult (8 400 kJ/2 000 kcal)