SAUCE ZERO CALORIES CHOCOLATE – 320 ML

SKU: N/A
  • 0% CALORIES
  • 0% FAT
  • 0% SUGAR
  • GLUTEN FREE
  • 9 FANTASTIC FLAVOURS

290.00 ден

Опис

Линијата сосови за разни примени: десерти, облекување, сосови за садови. Овие производи совршено го збогатуваат вкусот на храната, но најважните предности се 0% калории, 0% масти и 0% шеќер. Тие се совршени за оние што бараат вкусен додаток на било која салата или сад и обрнуваат внимание на количината на калории и шеќер. Конзистентноста на сосови кои се прилагодени на апликацијата ги прави совршен додаток на садовите за збогатување на нивниот вкус.

Desserts – Strawberry, Chocolate, Pancake

Dressing – Caesar, Herbal-Garlic, 1000 Islands

Dishes – Barbecue, Ketchup, Tomato-Basil

Препорачана употреба
Користете 5 ml од производот како додаток на оброци, десерти и пијалоци. Користете во зависност од индивидуалните потреби, консумирајте директно по подготовката.

Упатства за чување: Да се чува на ладно, суво место. Откако ќе се отвори замрзнат и консумираат во рок од еден месец.

Состојки
Вода, растителни влакна, стабилизатор (ксантанова гума), сол, ароми, конзерванс (натриум бензоат), киселиран (лимонска киселина), бои (екстракт од морков и екстракт од кармин), засладувач (сукралоза).

Nutriton Declaration
Amount per: 5 ml (% RWS*) 100 ml
Energy 1 kJ / 0 kcal (0%*) 38 kJ / 9 kcal
Fat 0 g (0%*) 0 g
of which saturates 0 g (0%*) 0 g
Carbohydrates 0,04 g (<1%*) 0,8 g
of which sugars 0 g (0%*) 0 g
Protein 0 g (0%*) 0 g
Salt 0,02 g (<1%*) 0,4 g
* Nutrient Reference Values (8400 kJ / 2000 kcal)