-300.00 ден

SAMURAI KATANA SHADOW | 500 gr

  • Максимална напумпаност

  • Максимален фокус

  • Неверојатна издржливост

  • Брз мускулен раст

  • Без додаден шекер

1,690.00 ден 1,390.00 ден

Clear

Опис

KATANA SHADOW со вкус на лимон-лимета. Прехрамбен производ кој содржи цитрулин малат, кофеин, таурин и бета аланин наменет да ги задоволи побарувањата за време на интензивен мускулен напор, посебно за спортисти, со засладувач.

Сервирање: 2 мерици (13 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 38

Нутритивни факти      
Содржина во 100 g во сервирање (13 g) %ПДВ* (во сервирање)
Енергија 442 kJ / 104 kcal 57 kJ / 14 kcal 1%
Масти

   од кои заситени

0 g

0 g

0 g

0 g

0%

0%

Јаглехидрати

   од кои шеќери

2 g

0,14 g

0,26 g

0,02 g

0%

0%

Протеини 24 g 3,4 g 7%
Сол 0 g 0 g 0%
*%ПДВ – Препорачан дневен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)
Дополнителни факти

Сервирање: 2 мерици (13 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 38

Содржина во 100 g во сервирање (13 g)  
Бета-аланин 27 g 3510 mg
Л-аргинин 16 g 2080 mg
Л-цитрулин ДЛ-малат (1:1) 15 g 1950 mg
Таурин 12 g 1560 mg
Л-тирозин 7,7 g 1001 mg
Кофеин анхидрид 1,5 g 195 mg

Состојки: Бета аланин, А-АКГ комплекс (Л-аргинин, калциум алфа-кетоглутарат), Л-цитрулин ДЛ малат (1:1), таурин, агенс против згрутчување (силициум диоксид, калциумови соли на ортофосфорна киселина), Л-тирозин, малтодекстрин, киселина (лимонска киселина), кофеин анхидрид, вкусови, засладувач (сукралоза), боја (тартразин**, индиго кармин).

**Тартразинот може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦИЈА НА КОФЕИН,

НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ДЕЦА, БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ (195 mg / сервирање)

Инструкции за употреба: Дневната доза е 1 сервирање (13 g). Користете како додаток во исхраната, измешајте 1 сервирање (13 g) со 250 ml ладна вода и консумирајте 30 минути пред почеток на активност.

Внимание: Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Чувајте надвор од дофат на деца. Кај некои лица бета-аланинот може да предизвика безопасно чувство на трнење на кожата. Висока концентрација на кофеин. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки (195 mg / сервирање)

Рок на употреба: означено на пакувањето во полето со лот број и рок на употреба.

Начин на чување: Чувајте во добро затворео пакување, на температура од 5-30оС. Чувајте подалеку од извор на топлина, влага и сончева светлина. Не го употребувајте повеќе од 6 месеци по отварањето.

Формулирано и произведено за:

Samurai Shadow Supplements

Произведено во ЕУ.