Dark Light
, ,

WHEY PERFECTION 4540 gr -162 сервирања

Availability:

Out of stock


Whey Perfection е протеински шејк во прав со 22 g висококвалитетен протеин од сурутка во шејк со шеќери и засладувачи. Одличен за консумирање по тренинг или меѓу оброци. Содржи протеин од сурутка во 3 форми: Изолат, ХидроИзолат и Концентрат

This product is currently out of stock and unavailable.

Whey Perfection е протеински шејк во прав со 22 g висококвалитетен протеин од сурутка во шејк со шеќери и засладувачи. Одличен за консумирање по тренинг или меѓу оброци. Содржи протеин од сурутка во 3 форми:

  1. Најквалитетен протеински изолат од сурука;
  2. Ултрафилтриран протеински концентрат од сурука;
  3. Добро апсорбирачки протеински хидролизат од сурука.
  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

Нето маса: 4540 gr -162 сервирања

Состав: Инстант протеински концентрат од сурутка (млеко, емулгатор (соја лецитин)), инстант протеински изолат од сурутка (млеко, емулгатор (соја лецитин)), инстант протеински хидролизат од сурутка (млеко), згуснувачи (ксантанова гума, гуарова гума), вкус, резистентен декстрин, засладувачи (ацесулфам-K, сукралоза).

 

Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна, балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место, подалеку од дофат на деца.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

SHOPPING CART

close