Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Universal Natural Sterol Complex (90+10 tablets)

Бренд:

1.590 ден

The sterols are an important class of organic molecules. They occur naturally in plants, animals, fungi and some bacteria.

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

The sterols are an important class of organic molecules. They occur naturally in plants, animals, fungi and some bacteria.
Natural Sterol Complex contains, as the word implies, the natural plant sterols such as Beta-Sitosterol and Beta Ecdysterone. This group is known in particular for its cholesterol-inhibiting properties. Thus, plant sterols are also added to, for example, margarine.
However, Natural Sterol Complex contains many more ingredients such as the well-known T-complex Tribulus Terrestris and Kudzu. But also superfood ingredients such as green tea extract, alfalfa, milk thistle ginger and spirulina are present.
All in all, Natural Sterol Comples is a very good natural growth complex for people who wish to achieve steady growth during their workouts.

Use 2 tablets three times a day. But start with 3 x 1 tablet per day, this is already sufficient for most people.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Universal Natural Sterol Complex (90+10 tablets)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Universal Natural Sterol Complex (90+10 tablets) 1.590 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори