Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Booster Whey Protein, 700g

Бренд:
Шифра: N/A

1.090 ден

Trec Booster Whey Protein се препорачува за спортисти кои сакаат да изградат големи и силни мускули. Ако се занимавате со бодибилдинг и ви требаат добри протеини, овој производ е само за вас!

Нето содржина: 700 g | 23 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Booster Whey Protein

Booster Whey Protein од Trec е напреден протеински суплемент кој ќе ви помогне да изградите мускулна маса за многу пократко време. Опишаниот суплемент во исхраната се базира на концентрат од протеин од сурутка, кој е одличен извор на вредни амино киселини. Тоа влијае на развојот и одржувањето на мускулната маса на високо ниво, инхибирајќи го процесот на катаболизам. Тоа помага да се зголеми силата, издржливоста и ефикасноста на телото, што се преведува во можност за спроведување подолги и поинтензивни тренинзи. Богатиот профил на аминокиселини го спречува разградувањето на мускулното ткиво и го стимулира анаболизмот, благодарение на што можете да ја изградите фигурата од соништата за помалку време.

Редовната употреба на протеинскиот додаток ја поддржува регенерацијата на мускулите после тренинг, обезбедувајќи ги нејзините основни градежни блокови за фазата на раст. Покрај тоа, производот многу добро се раствора во вода, што го прави подготовката на шејкот детска игра. Производителот, исто така, вложи максимални напори да го направи вашето дополнување што е можно попријатно – опишаниот додаток е достапен во неколку одлични вкусови, меѓу кои секој сигурно ќе најде нешто за себе.

Придобивки

  • Има позитивен ефект врз растот на мускулите.
  • Поддржува регенерација.
  • Ги фаворизира анаболните процеси.
  • Помага во одржување на здрави и силни коски.
  • Помага во инхибирање на катаболичките процеси.
  • Може да ја зголеми силата и ефикасноста на телото.

Употреба

Растворете една порција од производот (30 g) во околу 200 ml вода или обезмастено млеко. Користете по потреба од 1 до 3 порции на ден.
Во деновите кога вежбате: првата порција наутро, втората до саат ипол по тренингот и третата пред спиење.
Во деновите кога не вежбате: првата порција наутро, втората помеѓу оброците и третата пред спиење.

Нутритивни вредности

Хранлива вредност по порција 30 g (РВ%*)
Енергетска вредност (енергија) 470 kJ / 111 kcal (17%*)
Масти 2,40 g (3%*)
од кои заситени масти 1,40 g (7%*)
Јаглехидрати 1,10 g (1%*)
од кои шеќери 1,10 g (1%*)
Протеини 21,00 g (42%*)
Сол 0,24 g (4%*)
Активни состојки
Концентрат на млечен протеин 27,4 g
MCT масло 0,5 g

* Референтен внес % на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Концентрат на протеин од сурутка (од млеко) (91,2%); какао (4,5%) за чоколадо-нафора, марципан-чоколадо, ф’стаци-чоколадо, тројно чоколадо, чоколадни вкусови; ароми; малтодекстрин за капучино, карамел-тофи, кокос, кикирики и банана, пита со јаболка, солена карамела, вкусови на крем; MCT масло (1,5%); згуснувач – натриум карбоксиметилцелулоза; сол (0,8%) за солен вкус на карамела; замрзната банана (0,5%) за вкус на кикирики и банана; замрзнато јаболко (0,5%) за вкус на пита од јаболка; природен вкус на крем (0,5%) за вкус на крем; кокосова вода во прав (0,5%) за вкус на кокос; регулатор на киселост – лимонска киселина за вкус на пита од јаболка; засладувач – сукралоза.

Вкусови: Peanut Butter Banana.

Складирање

Да се чува на суво и темно место недостапно за мали деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Peanut Butter Banana

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Booster Whey Protein Shake Peanut Butter Banana 700g Proteini mk
Гледате: Trec Nutrition Booster Whey Protein, 700g 1.090 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори