Dark Light
, , ,

Spirullina 60caps x 1000mg


СОДРЖИ зелена-сина морска вода СПИРУЛИНА ПАЦИФИКА
ВО СОВЕТНА КАПСУЛНА ФОРМА

450 ден

Земете една порција на производот – 2 капсули со 300 мл вода. Земете 3 пати на ден, по можност веднаш по оброкот.

 

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна диета. Децата, бремената или доилката не смеат да го земаат производот. Важна е различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикиритки и ореви.

СКЛАДИРАЊЕ:
Чувајте ја оваа амбалажа на суво место, на температура од 15-25 ° С. Да се чува подалеку од дофатот на децата.

 

SHOPPING CART

close