Dark Light
, , ,

SHAPE DEFINITION 120caps

Availability:

Out of stock


  • Додаток во исхраната со Л-карнитин,
  • холин,
  • минерали,
  • инозитол,
  • растителни екстракти во прав,
  • Л-метионин и витамини.

1.190 ден

Out of stock

Shape Definition. Додаток во исхраната со Л-карнитин, холин, минерали, инозитол, растителни екстракти во прав, Л-метионин и витамини.

Сoстојки: Л-карнитин-Л-тартарат, холин битартрат, обвивка на капсулата [желатин, боја (титаниум диоксид)], агенс за набабрување (магнезиумови соли на масни киселини), калиум цитрат, стабилизатор (соја лецитин), инозитол, лист од мечкино грозје во во прав (Arctostaphylos uva-ursi), магнезиум оксид, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, содржи 98% полифеноли), лист од магдонос во прав (Petroselinum crispum), Л-метионин, екстракт од ленено семе (Linum usitatissimum, содржи 20% лигнани), спирулина во прав (Arthrospira platensis ), витамин Б12 (цијанокобаламин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

 That’s For Her Shape Definition

Без стимуланти / поддршка на намалување на мастите

Нето тежина 137,4 g ℮ / 40 сервирања / 120 капсули

 

 

SHOPPING CART

close