Dark Light
, , ,

Recovery Max – 1144 g – чоколадо


  • Напреден напиток за регенерација.
  • Гликемични јаглехидрати.
  • Намалување на замореноста: магнезиум.
  • Поддршка на имунитетот: цинк.

Протеините помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса. Магнезиумот учествува во намалување на заморот и истоштенота. Јаглехидратите придонесуваат за закрепнување на нормалната функција на мускулите (контракција) по многу интензивно и / или долго физичко вежбање што доведува до замор на мускулите и осиромашување на резервите на гликоген во скелетните мускули. Корисниот ефект се добива со консумација на јаглехидрати од сите извори, со вкупен внес од 4 g на kg телесна тежина, во дози, во првите 4 часа и не подоцна од 6 часа, по физичка активност.

Нутритивни информации во: во 100 g во 1 порција (44 g)* во 2 порции (88 g)**
Енергија kJ (kcal) 1574 (371) 693 (163) 1385 (326)
Масти 2,1 g 0,9 g 1,8 g
    – од кои заситени 0,8 g 0,4 g 0,7 g
Јаглехидрати 64 g 28 g 57 g
    – од кои шеќери 24 g 10 g 21 g
Протеини 23 g 10 g 20 g
Сол 0,72 g 0,32 g 0,64 g
Магнезиум 218 mg (58%***) 95,9 mg (26%***) 192 mg (51%***)
Цинк 6,3 mg (63%***) 2,8 mg (28%***) 5,5 mg (55%***)

*во 44 g со 125 ml вода

**во 88 g со 250 ml вода

***% од нутритивна референтна вредност.

Напиток за возрасни во прав со протеини, јаглехидрати, магнезиум и цинк, со вкус на чоколадо.

Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Препорачана употреба: 1-2 порции дневно, веднаш по спортска активност. По интензивно вежбање: 2 порции. По лесно вежбање: 1 порција. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 44 g (приближно 3 дозери, пакувањето содржи дозер) со 125 ml вода.

Состојки: малтодекстрин (43%), протеин од сурутка (млеко), шеќер, обезмастено млеко во прав, какао во прав со намалена масленост (6%), брашно од овес (2%), природен вкус, магнезиум карбонат, цинк цитрат, сол, емулгатор (соја лецитин).

℮ 1144 g = 26 порции

SHOPPING CART

close