Dark Light

Quamtrax Collagen & Hylauronic Acid 350gr

Availability:

Out of stock


Колаген* со магнезиум*, витамини Ц, Б3, Б6 и хијалуронска киселина.

*придонесува за одржување на нормални коски.

0% масти, 0% јаглехидрати, неутрален вкус.

*Колагенот е извор на протеини.

990 ден

Out of stock

Колагенот е вид на протеин кој што е многу присутен во човечкото тело. Со текот на времето, колагенот се распаѓа и се троши поради долги и напорни физички вежби, прекумерна телесна маса и старост. Дополнително, магнезиумот е есенцијален и распространет минерал во телото.

Содржина: 300 g.

Колаген. Додаток во исхраната во прав за подготовка на напиток со хидролизиран колаген, витамини, магнезиум и хијалуронска киселина. Со засладувач. Неутрален вкус. Внимание: Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана, ниту пак здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца.

*Учествува во одржувањето на коските во нормални услови. Витаминот Ц учествува во заштита на клетките од оксидативен стрес.

SHOPPING CART

close