Dark Light
-29%
, ,

PROTEINELLA 400G


  • здрава форма на кремот од лешник без палмино масло
  • без додаден шеќер
  • збогатено со протеини

350 ден 490 ден

Состојки: Засладувач: малтитол, сончогледово масло, концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (содржи млеко) (12%), лешници (10%), сладок прашок од сурутка (од млеко), намален маснотии какао во прав (6,5%) , какао путер, масло од кокос, емулгатор: лецитини (сончоглед), екстракт од ванила. Преголемата потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти. Алерген: Содржи млеко и лешник. Може да содржи бадеми.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 2057/496

Маснотии 35,2 г. од кои заситени 7,7 g

Јаглехидрати 44,9 g од кои шеќери 6,6 г.

Влакна 2,5 g

Протеини 13,2 g

Сол 0,18 г.

SHOPPING CART

close