Dark Light
,

PowerBar ISOACTIVE – 1320 g – црвено овошје

Availability:

Out of stock


Изотоничен електролитен напиток за спортисти со 5 минерали, и јаглехидрати, со вкус на црвено овошје.

Изотоничен спортски напиток за максимална хидратација.*

Нутритивни информации во: 100 g 33 g**
Енергија kJ (kcal) 1542 (363) 509 (120)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 89 g 29 g
    – од кои шеќери 61 g 20 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 2,9 g 0,95 g
Калиум 456 mg (23%***) 151 mg (8%***)
Хлор 1149 mg (144%***) 379 mg (47%***)
Калциум 183 mg (23%***) 60,3 mg (8%***)
Магнезиум 88,0 mg (23%***) 29,0 mg (8%***)
Натриум 1147 mg 379 mg

**Во 33 g порција, измешано со 500 ml вода.

***% од нутритивна референтна вредност.

*Производите со јаглехидрати-електролити ја зголемуваат апсорпцијата на вода за време на физичка активност.

Изотоничен електролитен напиток за спортисти со 5 минерали, и јаглехидрати, со вкус на црвено овошје. Употребувајте како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Пијте според личното чувство за жед, 2-3 порции дневно.

Препорачана употреба: Пијте на секои 15 минути по 150 – 200 ml. Инструкции за мешање (1 порција): Измешајте 33 g (приближно 1,5 дозер, пакувањето содржи дозер) со 500 ml вода.

Состојки: Декстроза, малтодекстрин, фруктоза, минерали (натриум цитрат, натриум хлорид, калциум лактат, калиум хлорид, магнезиум карбонат), регулатор на киселост (лимонска киселина), природни ароми, сок од цвекло во прав. Може да содржи: соја, млеко.

℮ 1320 g = 40 порции

SHOPPING CART

close